+989124942856
تهران

آموزش تزریق ژل لب

آموزش تزریق ژل لب

آموزش تزریق ژل لب بطور کامل

آموزش تزریق ژل(Filler) لب : یکی از زیبایی های هر چهره ای، لب های زیبا و روی فرم است. بزرگی یا کوچکی و درشت و نازک بودن لب ها، الزاما حسن یا عیب نیست. اگر به نوع صورت و به چهره بخورد، زیباست. زیبایی، حق طبیعی هر انسانی است و انسان ذاتا، زیباجوست.

این روزها تزریق ژل لب، به یک مسئله ی مهم در میان خانم های جوان تبدیل شده است. بسیاری از کسانی که از شکل و فرم لب های خود، راضی نیستند، دوست دارند ژل لب یا فیلر Filler تزریق کنند تا لب های درشتی داشته باشند. حتی پزشکان و متخصصان زیبایی نیز به دنبال آموزش تزریق ژل لب به دانشجویان خود هستند. درشت بودن لب ها می تواند زیبایی چهره را بیشتر کند. اما برخی از افراد به صورت ژنتیکی، لب های نازک و باریکی دارند.

آموزش تزریق ژل

این افراد می توانند با تزریق ژل لب، این مشکل را برطرف کنند. ما در این مقاله، به طور مفصل و کامل در این مورد بحث می کنیم و از تمام زوایا، تزریق ژل لب را مورد بررسی قرار خواهیم داد. در این مورد چند پرسش اساسی مطرح کرده و به ان ها پاسخ روشن و واضح داده ایم.

 1. تزریق ژل لب چیست و چگونه انجام می شود؟
 2. انواع تزریق ژل لب کدامند؟
 3. چه افرادی باید ژل تزریق کنند و برای این کار مناسب هستند؟
 4. تزریق ژل چه کاربردی دارد؟ معایب آن چه می باشد؟
 5. چه برندهایی از ژل لب در بازار وجود دارد؟
 6. چه مراقبت هایی بعد از تزریق ژل لب باید انجام شود؟
اموزش کامل تزریق ژل لب یا فیلر لب
اموزش کامل تزریق ژل لب یا فیلر لب

تزریق ژل لب چیست؟

لب های هر انسانی با گذر زمان و با افزایش سن، کم حجم می شود و حالت باریکی به خود می گیرد. طبیعت بدن انسان ها چیزی جز این نیست. همان طور که با کم شدن کلاژن زیر پوست صورت، پوست چروکیده می شود، لب ها هم در گذر زمان، دچار تغییراتی می شوند. به علاوه اینکه برخی از افراد نسبت به بقیه، لب های باریکی دارند و این می تواند اعتماد به نفس طرف را کم کند.

با روش تزریق ژل لب می توان این مشکل را برطرف کرد. این روش هیچ گونه عارضه و آسیبی ایجاد نمی کند به شرط آن که یک پزشک و متخصص زیبایی این کار را انجام دهد. در ضمن هر کسی به عنوان متخصص زیبایی این تزریق را انجام می دهد، باید دوره های آموزش تزریق ژل لب را به طور کامل دیده باشد. همچنین، انجام این کار در جایی جز کلینیک های زیبایی، می تواند عوارضی را بر جای بگذارد که گاهی اوقات جبران ناپذیر خواهد بود. البته لازم به ذکر است که استفاده از مواد با کیفیت و استاندارد هم در بی خطر بودن این روش، بسیار موثر است.

شاید در ذهن تان این سوال پدید بیاید که ژل لب چیست و چگونه در لب تزریق می شود. اگر بخواهیم خیلی عامیانه و ساده بگوییم، تزریق ژل در لب، به کمک فیلرهای پوستی صورت می گیرد. به طور معمول، هیالورونیک اسید که در بدن به طور طبیعی وجود دارد، به عنوان ژل تزریقی برای لب استفاده می شود که می تواند لب را حجیم کند. در بین انواع فیلرهای پوستی، هیالورونیک اسید نسبت به بقیه بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.

این تزریق باید حتما توسط پزشک زیبایی آشنا به آناتومی بدن انجام شود. آناتومی و شکل لب بالا و پایین با یکدیگر متفاوت است و در نهایت لب یک شخص با دیگری بسیار متفاوت خواهد بود. پس غیر منطقی است که کسی بخواهد با تزریق ژل، لب های خود را شبیه فلان کس کند.

تزریق ژل می تواند نتایج باور نکردنی در درشت کردن لب ها داشته باشد. اما با این حال، این مواد به صورت دائمی نیستند و بعد از گذشت 6 الی 8 ماه، دوباره باید تزریق شوند. البته این مدت بسته به بدن شخص دارد. تزریق ژل در لب می تواند تا 1 سال هم دوام داشته باشد اما این اتفاق معمولا نمی افتد زیرا لب ها دائما در حال حرکت هستند و حرکت ماهیچه سبب جذب زودتر ژل می شود.

تزریق ژل لب بر خلاف بوتاکس که تزریق سم بوتولونیوم به عضله می باشد، عوارض خاص و چشمگیری ندارد.

انواع تزریق ژل لب

تزریق ژل انواع مختلف و سبک های خاصی دارد که یک پزشک متخصص زیبایی می تواند تکنیک های خاص و معروفی را روی لب ها اجرا کند. اجرای تکنیک های تزریق ژل بسته به درخواست متقاضی انجام می شود. برخی دوست دارند لب بالا درشت تر از لب پایین باشد. و یا برعکس که البته مرسوم و معمول هم نیست.

4 تکنیک معروف تزریق ژل وجود دارد که در اینجا ذکر می کنیم. تا به امروز بیشترین میزان آموزش تزریق ژل لب و استفاده از آن، مربوط به 4 تکنیک معروف زیر بوده است. البته تکنیک های دیگری هم هست ولی این چند مورد، جزء تکنیک های معروف تری نسبت به بقیه هستند.

 • تزریق ژل به سبک عروسکی
 • تکنیک ژل لب روسی
 • ژل لب کلاسیک یا طبیعی
 • تزریق ژل به سبک قلبی

آموزش تزریق ژل لب عروسکی

در آموزش تزریق ژل لب به سبک عروسکی میزان ژل تزریق شده در لب پایین خیلی بیشتر از لب بالایی است تا شکل لب مانند لب باربی شود.

آموزش تزریق ژل لب روسی

ژل لب مدل روسی : در سبک روسی، تزریق ژل به سمت داخل و بیرون لب به شکل عمودی انجام می شود. افرادی که لب های نازک و باریکی دارند با این روش می توانند لب های خود را حجیم کنند. این سبک بسیار معروف است.

آموزش تزریق ژل لب کلاسیک

در آموزش تزریق ژل لب به سبک کلاسیک و طبیعی، لب ها شکل و فرم طبیعی خود را حفظ خواهند کرد و مناسب افرادی است که نمی خواهند در حجم لب ها تغییر محسوسی ایجاد کنند. در این روش میزان ژل تزریقی کم است.

تزریق ژل لب قلبی

در سبک قلبی، لب ها به شکل قلب در می آیند. این سبک برای افرادی که صورت بیضی دارند، مناسب تر است.

روش ها و تکنیک های دیگری نیز وجود دارد. مانند تکنیک لب های پر حجم که میزان ژل زیادی در هر دو لب تزریق می شود. و یا اینکه تکنیک تمرکز روی مرکز لب و همچنین تکنیک یک لب که عمدتا لب بالا فقط تزریق می شود.

افراد مناسب برای تزریق ژل لب

تزریق ژل لب معمولا برای افرادی مناسب است که از شکل لب های خود راضی نیستند. نازک و باریک بودن برخی از لب ها به دلیل ژنتیک و وراثت است. حتی با افزایش سن، میزان این باریکی، بیشتر هم خواهد شد. کم کم چروک هایی هم روی لب ها پدید می آید که ممکن است اعتماد به نفس شخص را کم کند. البته تزریق ژل به منظور حجیم کردن لب ها، کاری نیست که فقط برای افراد دارای لب های نازک انجام شود. در واقع هر کسی می تواند این تزریق را انجام دهد. به طور مفصل، کاربرد فیلر در دوره های آموزش تزریق ژل لب، به کاربران این مواد در مراکز زیبایی آموزش داده می شود.

  8 مدل تزریق ژل لب

فقط برخی از افراد مناسب این تزریق هستند. تزریق ژل لب برای برخی از افراد اصلا مناسب نیست و ممکن است آن ها را دچار مشکل کند. در دوره های آموزش تزریق ژل لب، این موارد به طور کامل گفته می شود. افرادی که مسئول این تزریق هستند، باید اطلاعات کاملی در این خصوص داشته باشند. برای مثال، افراد دیابتی اصلا نباید تزریق ژل انجام دهند. تزریق ژل در افراد دیابتی به خاطر ایجاد شدن زخم روی لب و تزریق می تواند بهبودی زخم ها را دچار مشکل کند.

 1. افرادی که به ژل لیدوکائین حساسیت دارند نباید تزریق ژل لب انجام دهند و یا اینکه قبل از تزریق، با پزشک مشورت کنند.
 2. افرادی که تبخال لب دارند و یا دچار عفونت های مکرر دهان می شوند، اصلا نباید ژل لب تزریق کنند.
 3. بیماری لوپوس هم از جمله بیماری هایی است که تزریق ژل می تواند وضعیت آن را بدتر کند. این بیماری مستقیما با کبد و پوست بدن ارتباط دارد.
 4. افرادی که مشکلات انعقادی خون دارند هم نمی توانند تزریق ژل لب انجام دهند.

کاربرد ها و معایب تزریق ژل لب

کاربرد ژل لب، فقط برای حجیم کردن و پر شدن لب ها است بیشترین کاربرد این ژل ها برای همین کار است.

تک تک کاربردهای این ماده در آموزش تزریق ژل لب به دانشجویان و افرادی که وارد این تخصص می شوند، داده می شود. استفاده در گونه و فک و صاف کردن آن، یکی دیگر از کاربردهای فیلر لب است.

اگر فردی در ناحیه ی لب ها و کناره های دهان دچار مشکلات مادرزادی یا مشکلاتی از قبیل آسیب دیدگی شده باشد، پزشک می تواند با تزریق این فیلرها مشکل را برطرف کند. تزریق ژل لب در این نواحی می تواند مشکلات ظاهری را کمتر کند یا از بین ببرد.

برخی از کاربردهای دیگر ژل لب می تواند فرم دهی به ناحیه ی فک صورت باشد. همچنین می تواند عمق و ظاهر خطوط بینی را کم کند. خطوط خنده و اخم در صورت را می توان با تزریق فیلرها از بین برد یا کمتر کرد. بهبود تیرگی دور چشم و اصلاح فرم بینی هم از دیگر کاربردهای فیلر است.

اما با داشتن این همه مزیت و خوبی، نمی توان گفت که تزریق ژل لب، معایب ندارد. در اینجا به برخی از معایب آن اشاره می کنیم.(این موارد بخاطر متخصص آموزش تزریق ژل لب می باشد که مهسا امانی تضمین 100% می دهد)

بروز زخم در ناحیه ی تزریق ژل :

 این اتفاق به خاطر ضعیف بودن بافت لب در مقابل ماده ی اسیدی هیالورونیک اسید پیش می آید. چون ماده ی مزبور یک نوع اسید است، بافت کلاژن را تخریب کرده و سبب خشکی پوست و زخم می شود.

واکنش های آلرژیک:

این اتفاق بسیار نادر است اما در برخی از افراد به خاطر وجود حساسیت به فیلرها، پیش می آید. باید قبل از تزریق با پزشک مشورت شود.

آسیب به بافت لب:

 آسیب تزریق ژل ممکن است به دلیل بی تجربه بودن پزشک باشد و یا اینکه در سنین بالا به خاطر آسیب پذیر بودن بافت لب، این اتفاق پیش بیاید.

عفونت لب:

عفونت های پوستی در ناحیه ی لب ممکن است بعد از تزریق ژل، پدید بیاید. باید برای جلوگیری از این اتفاق، حتما با پزشک مشورت شود و در صورت لزوم، آزمایشاتی گرفته شود.

تورم و درد و التهاب لب:

این عارضه در همه ایجاد نمی شود. در برخی از افراد ممکن است بروز کند که با استراحت و مصرف دارو، رفع خواهد شد.

عوارض دیگری مانند خارش پوست لب و دانه دانه شدن لب یا شکننده شدن پوست لب هم وجود دارد که در همه پیش نمی آید.

انواع برند های ژل لب

بهترین مارک و برند تجاری ژل های لب، برندی است که پایه و اساس تشکیل آن، از هیالورونیک اسید باشد. هیالورونیک اسیدها از باکتری هستند و با چسباندن خود به مولوکول های آب درون بافت لب، باعث حجم دار شدن آن ها می شوند.

بهترین مارک های ژل لب، دارای این ماده ی ارزشمند هستن.د مارک های معروفی همچون ژوویدرم و رستیلن و پرفکتا و ولبلا، تئوسیال، بلترو، استایلج، ژل لب کره ای رووفیل و برخی از برندهای معروف دیگر، همگی دارای هیالورونیک اسید بوده و می توانند به عنوان مارک خوب و معروفی در این زمینه باشند.

این مارک های نام برده شده، جزء برندهای خوب هستند و عوارض خاصی برای لب ها ایجاد نمی کنند. حتی برخی از پزشکان و متخصصان برای آموزش تزریق ژل لب، از این مواد استفاده می کنند. البته آموزش تزریق ژل لب، در دانشگاه و در کلاس های پزشکی مد نظر ماست نه آموزش تزریق ژل لب در آرایشگاه ها که کاری غیر علمی است.

برندهای دیگری از ژل لب در بازار وجود دارد که برخی از آن ها کیفیت خوبی ندارند و از اساس، غیر استاندارد هستند. اگر کلینیک زیبایی خوبی را برای تزریق ژل انتخاب کنید، مطمئنا، از ژل با کیفیت برای شما استفاده خواهند کرد، بهترین برند های ژل لب در سایت مهسا امانی وجود دارد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

هر اقدام پزشکی و زیبایی نیازمند مراقبت های پس از آن می باشد. درست است که تزریق ژل لب یک اقدام بدون جراحی است اما مراقبت های پس از آن باید به شدت رعایت شود تا مشکل و عوارض خاصی پیش نیاید. متخصصانی که قرار است به دانشجویان خود، آموزش تزریق ژل لب را یاد دهند، تک تک این مراقبت ها را نیز خواهند گفت،همچنین در مقاله ای دیگر درمورد : مراقبت های بعد از تزریق ژل می توانید بطور کامل مراقبت کنید.

برخی از اقدامات مراقبتی، شامل موارد زیر است:

 • بعد از تزریق، تا چند ساعت، داشتن تورم و قرمزی و ورم، طبیعی است. می توانید از کمپرس آب سرد یا یخ برای رفع آن استفاده کنید. اما اگر این حالت تا 2 الی 3 روز بعد برطرف نشد، حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 • بعد از تزریق، اصلا  لب ها را در معرض نور شدید و گرما و آب داغ قرار ندهید.
 • داروهای استروئیدی و ویتامین E بعد از تزریق، تا مدتی ممنوع است. زیرا سبب افزایش تورم و خونریزی می شود.
 • تا یک روز بعد از تزریق، الکل و سیگار و قلیان استفاده نکنید. البته اگر تورم و زخم هنوز بهبود پیدا نکرده، تا چند روز این کار را انجام ندهید.
 • ورزش کردن را دست کم، 1 الی 2 روز بعد از تزریق به تعویق بیندازید.
 • تا 6 ساعت بعد از تزریق به ناحیه ی مورد نظر دست نزنید و بعد با آب و صابون بشویید.
 • تاثیر ژل تا 6 ماه است. در این مدت اصلا با لب های خود بازی نکنید زیرا ژل ها خاصیت جابجایی دارند و تقارن آن ها به هم می خود.

نتیجه گیری

در آخر باید بگوییم که تزریق ژل برای لب های باریک و نازک، هیچ گونه منعی ندارد. اما افرادی که لب های درشتی  دارند بهتر است فقط به خاطر زیبایی بیشتر، تزریق ژل انجام ندهند. اگر هم کسی اصرار به انجام این تزریق دارد، باید در کلینیک زیبایی و زیر نظر پزشک با تجربه انجام دهد ، پیشنهاد ما کلینیک مهسا امانی هست.

بروزرسانی شده در : آذر 8, 1401 10:20 ق.ظ
مهسا امانی
مهسا امانی
آرایشگر

مهسا هستم ، مدرس تزریق ژل و بوتاکس و کاشت مو و بلفاروپلاستی و تمامی لاین های آرایشگری و زیبایی.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

دو + چهارده =

سوالی ندارید؟