+989124942856
تهران
آموزش تزریق ژل لب

آموزش تزریق ژل لب بطور کامل

اموزش تزریق ژل لب یکی از تکنیک های زیبایی لب می باشد که خانم هایی که لب های کوچک یا نازک دارند کاربرد دارد و پر کننده لب می باشد این تکنیک توسط سوزن در لب تزریق می شود با تزریق ژل لب می توانید بهترین لب های خوش فرم را داشته باشید.

آموزش تزریق ژل(Filler) لب : یکی از زیبایی های هر چهره ای، لب های زیبا و روی فرم است. بزرگی یا کوچکی و درشت و نازک بودن لب ها، الزاما حسن یا عیب نیست. اگر به نوع صورت و به چهره بخورد، زیباست. زیبایی، حق طبیعی هر انسانی است و انسان ذاتا، زیباجوست.

این روزها تزریق ژل لب، به یک مسئله ی مهم در میان خانم های جوان تبدیل شده است. بسیاری از کسانی که از شکل و فرم لب های خود، راضی نیستند، دوست دارند ژل لب یا فیلر Filler تزریق کنند تا لب های درشتی داشته باشند. حتی پزشکان و متخصصان زیبایی نیز به دنبال آموزش تزریق ژل لب به دانشجویان خود هستند. درشت بودن لب ها می تواند زیبایی چهره را بیشتر کند. اما برخی از افراد به صورت ژنتیکی، لب های نازک و باریکی دارند.

این افراد می توانند با تزریق ژل لب، این مشکل را برطرف کنند. ما در این مقاله، به طور مفصل و کامل در این مورد بحث می کنیم و از تمام زوایا، تزریق ژل لب را مورد بررسی قرار خواهیم داد. در این مورد چند پرسش اساسی مطرح کرده و به ان ها پاسخ روشن و واضح داده ایم.

 1. تزریق ژل لب چیست و چگونه انجام می شود؟
 2. انواع تزریق ژل لب کدامند؟
 3. چه افرادی باید ژل تزریق کنند و برای این کار مناسب هستند؟
 4. تزریق ژل چه کاربردی دارد؟ معایب آن چه می باشد؟
 5. چه برندهایی از ژل لب در بازار وجود دارد؟
 6. چه مراقبت هایی بعد از تزریق ژل لب باید انجام شود؟
اموزش کامل تزریق ژل لب یا فیلر لب
اموزش کامل تزریق ژل لب یا فیلر لب

تزریق ژل لب چیست؟

لب های هر انسانی با گذر زمان و با افزایش سن، کم حجم می شود و حالت باریکی به خود می گیرد. طبیعت بدن انسان ها چیزی جز این نیست. همان طور که با کم شدن کلاژن زیر پوست صورت، پوست چروکیده می شود، لب ها هم در گذر زمان، دچار تغییراتی می شوند. به علاوه اینکه برخی از افراد نسبت به بقیه، لب های باریکی دارند و این می تواند اعتماد به نفس طرف را کم کند.

تزریق ژل لب چیست؟

با روش تزریق ژل لب می توان این مشکل را برطرف کرد. این روش هیچ گونه عارضه و آسیبی ایجاد نمی کند به شرط آن که یک پزشک و متخصص زیبایی این کار را انجام دهد. در ضمن هر کسی به عنوان متخصص زیبایی این تزریق را انجام می دهد، باید دوره های آموزش تزریق ژل لب را به طور کامل دیده باشد. همچنین، انجام این کار در جایی جز کلینیک های زیبایی، می تواند عوارضی را بر جای بگذارد که گاهی اوقات جبران ناپذیر خواهد بود. البته لازم به ذکر است که استفاده از مواد با کیفیت و استاندارد هم در بی خطر بودن این روش، بسیار موثر است.

شاید در ذهن تان این سوال پدید بیاید که ژل لب چیست و چگونه در لب تزریق می شود. اگر بخواهیم خیلی عامیانه و ساده بگوییم، تزریق ژل در لب، به کمک فیلرهای پوستی صورت می گیرد. به طور معمول، هیالورونیک اسید که در بدن به طور طبیعی وجود دارد، به عنوان ژل تزریقی برای لب استفاده می شود که می تواند لب را حجیم کند. در بین انواع فیلرهای پوستی، هیالورونیک اسید نسبت به بقیه بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.

این تزریق باید حتما توسط پزشک زیبایی آشنا به آناتومی بدن انجام شود. آناتومی و شکل لب بالا و پایین با یکدیگر متفاوت است و در نهایت لب یک شخص با دیگری بسیار متفاوت خواهد بود. پس غیر منطقی است که کسی بخواهد با تزریق ژل، لب های خود را شبیه فلان کس کند.

تزریق ژل می تواند نتایج باور نکردنی در درشت کردن لب ها داشته باشد. اما با این حال، این مواد به صورت دائمی نیستند و بعد از گذشت 6 الی 8 ماه، دوباره باید تزریق شوند. البته این مدت بسته به بدن شخص دارد. تزریق ژل در لب می تواند تا 1 سال هم دوام داشته باشد اما این اتفاق معمولا نمی افتد زیرا لب ها دائما در حال حرکت هستند و حرکت ماهیچه سبب جذب زودتر ژل می شود.

تزریق ژل لب بر خلاف بوتاکس که تزریق سم بوتولونیوم به عضله می باشد، عوارض خاص و چشمگیری ندارد.

انواع تزریق ژل لب

تزریق ژل انواع مختلف و سبک های خاصی دارد که یک پزشک متخصص زیبایی می تواند تکنیک های خاص و معروفی را روی لب ها اجرا کند. اجرای تکنیک های تزریق ژل بسته به درخواست متقاضی انجام می شود. برخی دوست دارند لب بالا درشت تر از لب پایین باشد. و یا برعکس که البته مرسوم و معمول هم نیست.

انواع مدل های تزریق ژل لب
انواع مدل های تزریق ژل لب

4 تکنیک معروف تزریق ژل وجود دارد که در اینجا ذکر می کنیم. تا به امروز بیشترین میزان آموزش تزریق ژل لب و استفاده از آن، مربوط به 4 تکنیک معروف زیر بوده است. البته تکنیک های دیگری هم هست ولی این چند مورد، جزء تکنیک های معروف تری نسبت به بقیه هستند.

 • تزریق ژل به سبک عروسکی
 • تکنیک ژل لب روسی
 • ژل لب کلاسیک یا طبیعی
 • تزریق ژل به سبک قلبی

نمونه کلاس اموزش تزریق ژل لب

نمونه کارهای تزریق ژل لب

آموزش تزریق ژل لب عروسکی

در آموزش تزریق ژل لب به سبک عروسکی میزان ژل تزریق شده در لب پایین خیلی بیشتر از لب بالایی است تا شکل لب مانند لب باربی شود.

آموزش تزریق ژل لب روسی

ژل لب مدل روسی : در سبک روسی، تزریق ژل به سمت داخل و بیرون لب به شکل عمودی انجام می شود. افرادی که لب های نازک و باریکی دارند با این روش می توانند لب های خود را حجیم کنند. این سبک بسیار معروف است.

آموزش تزریق ژل لب کلاسیک

در آموزش تزریق ژل لب به سبک کلاسیک و طبیعی، لب ها شکل و فرم طبیعی خود را حفظ خواهند کرد و مناسب افرادی است که نمی خواهند در حجم لب ها تغییر محسوسی ایجاد کنند. در این روش میزان ژل تزریقی کم است.

تزریق ژل لب قلبی

در سبک قلبی، لب ها به شکل قلب در می آیند. این سبک برای افرادی که صورت بیضی دارند، مناسب تر است.

روش ها و تکنیک های دیگری نیز وجود دارد. مانند تکنیک لب های پر حجم که میزان ژل زیادی در هر دو لب تزریق می شود. و یا اینکه تکنیک تمرکز روی مرکز لب و همچنین تکنیک یک لب که عمدتا لب بالا فقط تزریق می شود.

افراد مناسب برای تزریق ژل لب

تزریق ژل لب معمولا برای افرادی مناسب است که از شکل لب های خود راضی نیستند. نازک و باریک بودن برخی از لب ها به دلیل ژنتیک و وراثت است. حتی با افزایش سن، میزان این باریکی، بیشتر هم خواهد شد. کم کم چروک هایی هم روی لب ها پدید می آید که ممکن است اعتماد به نفس شخص را کم کند. البته تزریق ژل به منظور حجیم کردن لب ها، کاری نیست که فقط برای افراد دارای لب های نازک انجام شود. در واقع هر کسی می تواند این تزریق را انجام دهد. به طور مفصل، کاربرد فیلر در دوره های آموزش تزریق ژل لب، به کاربران این مواد در مراکز زیبایی آموزش داده می شود.

سن در تزریق ژل لب
سن در تزریق ژل لب

فقط برخی از افراد مناسب این تزریق هستند. تزریق ژل لب برای برخی از افراد اصلا مناسب نیست و ممکن است آن ها را دچار مشکل کند. در دوره های آموزش تزریق ژل لب، این موارد به طور کامل گفته می شود. افرادی که مسئول این تزریق هستند، باید اطلاعات کاملی در این خصوص داشته باشند. برای مثال، افراد دیابتی اصلا نباید تزریق ژل انجام دهند. تزریق ژل در افراد دیابتی به خاطر ایجاد شدن زخم روی لب و تزریق می تواند بهبودی زخم ها را دچار مشکل کند.

 1. افرادی که به ژل لیدوکائین حساسیت دارند نباید تزریق ژل لب انجام دهند و یا اینکه قبل از تزریق، با پزشک مشورت کنند.
 2. افرادی که تبخال لب دارند و یا دچار عفونت های مکرر دهان می شوند، اصلا نباید ژل لب تزریق کنند.
 3. بیماری لوپوس هم از جمله بیماری هایی است که تزریق ژل می تواند وضعیت آن را بدتر کند. این بیماری مستقیما با کبد و پوست بدن ارتباط دارد.
 4. افرادی که مشکلات انعقادی خون دارند هم نمی توانند تزریق ژل لب انجام دهند.

کاربرد ها و معایب تزریق ژل لب

کاربرد ژل لب، فقط برای حجیم کردن و پر شدن لب ها است بیشترین کاربرد این ژل ها برای همین کار است.

تک تک کاربردهای این ماده در آموزش تزریق ژل لب به دانشجویان و افرادی که وارد این تخصص می شوند، داده می شود. استفاده در گونه و فک و صاف کردن آن، یکی دیگر از کاربردهای فیلر لب است.

اگر فردی در ناحیه ی لب ها و کناره های دهان دچار مشکلات مادرزادی یا مشکلاتی از قبیل آسیب دیدگی شده باشد، پزشک می تواند با تزریق این فیلرها مشکل را برطرف کند. تزریق ژل لب در این نواحی می تواند مشکلات ظاهری را کمتر کند یا از بین ببرد.

کاربردهای تزریق ژل لب
کاربردهای تزریق ژل لب

برخی از کاربردهای دیگر ژل لب می تواند فرم دهی به ناحیه ی فک صورت باشد. همچنین می تواند عمق و ظاهر خطوط بینی را کم کند. خطوط خنده و اخم در صورت را می توان با تزریق فیلرها از بین برد یا کمتر کرد. بهبود تیرگی دور چشم و اصلاح فرم بینی هم از دیگر کاربردهای فیلر است.

اما با داشتن این همه مزیت و خوبی، نمی توان گفت که تزریق ژل لب، معایب ندارد. در اینجا به برخی از معایب آن اشاره می کنیم.(این موارد بخاطر متخصص آموزش تزریق ژل لب می باشد که مهسا امانی تضمین 100% می دهد)

بروز زخم در ناحیه ی تزریق ژل :

 این اتفاق به خاطر ضعیف بودن بافت لب در مقابل ماده ی اسیدی هیالورونیک اسید پیش می آید. چون ماده ی مزبور یک نوع اسید است، بافت کلاژن را تخریب کرده و سبب خشکی پوست و زخم می شود.

واکنش های آلرژیک:

این اتفاق بسیار نادر است اما در برخی از افراد به خاطر وجود حساسیت به فیلرها، پیش می آید. باید قبل از تزریق با پزشک مشورت شود.

آسیب به بافت لب:

 آسیب تزریق ژل ممکن است به دلیل بی تجربه بودن پزشک باشد و یا اینکه در سنین بالا به خاطر آسیب پذیر بودن بافت لب، این اتفاق پیش بیاید.

عفونت لب:

عفونت های پوستی در ناحیه ی لب ممکن است بعد از تزریق ژل، پدید بیاید. باید برای جلوگیری از این اتفاق، حتما با پزشک مشورت شود و در صورت لزوم، آزمایشاتی گرفته شود.

تورم و درد و التهاب لب:

این عارضه در همه ایجاد نمی شود. در برخی از افراد ممکن است بروز کند که با استراحت و مصرف دارو، رفع خواهد شد.

عوارض دیگری مانند خارش پوست لب و دانه دانه شدن لب یا شکننده شدن پوست لب هم وجود دارد که در همه پیش نمی آید.

انواع برند های ژل لب

بهترین مارک و برند تجاری ژل های لب، برندی است که پایه و اساس تشکیل آن، از هیالورونیک اسید باشد. هیالورونیک اسیدها از باکتری هستند و با چسباندن خود به مولوکول های آب درون بافت لب، باعث حجم دار شدن آن ها می شوند.

بهترین مارک های ژل لب، دارای این ماده ی ارزشمند هستن.د مارک های معروفی همچون ژوویدرم و رستیلن و پرفکتا و ولبلا، تئوسیال، بلترو، استایلج، ژل لب کره ای رووفیل و برخی از برندهای معروف دیگر، همگی دارای هیالورونیک اسید بوده و می توانند به عنوان مارک خوب و معروفی در این زمینه باشند.

برندهای ژل و فیلر لب
برندهای ژل و فیلر لب

این مارک های نام برده شده، جزء برندهای خوب هستند و عوارض خاصی برای لب ها ایجاد نمی کنند. حتی برخی از پزشکان و متخصصان برای آموزش تزریق ژل لب، از این مواد استفاده می کنند. البته آموزش تزریق ژل لب، در دانشگاه و در کلاس های پزشکی مد نظر ماست نه آموزش تزریق ژل لب در آرایشگاه ها که کاری غیر علمی است.

  تزریق ژل چیست | کاربرد،قیمت و انواع ژل

برندهای دیگری از ژل لب در بازار وجود دارد که برخی از آن ها کیفیت خوبی ندارند و از اساس، غیر استاندارد هستند. اگر کلینیک زیبایی خوبی را برای تزریق ژل انتخاب کنید، مطمئنا، از ژل با کیفیت برای شما استفاده خواهند کرد، بهترین برند های ژل لب در سایت مهسا امانی وجود دارد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

هر اقدام پزشکی و زیبایی نیازمند مراقبت های پس از آن می باشد. درست است که تزریق ژل لب یک اقدام بدون جراحی است اما مراقبت های پس از آن باید به شدت رعایت شود تا مشکل و عوارض خاصی پیش نیاید. متخصصانی که قرار است به دانشجویان خود، آموزش تزریق ژل لب را یاد دهند، تک تک این مراقبت ها را نیز خواهند گفت،همچنین در مقاله ای دیگر درمورد : مراقبت های بعد از تزریق ژل می توانید بطور کامل مراقبت کنید.

برخی از اقدامات مراقبتی، شامل موارد زیر است:

 • بعد از تزریق، تا چند ساعت، داشتن تورم و قرمزی و ورم، طبیعی است. می توانید از کمپرس آب سرد یا یخ برای رفع آن استفاده کنید. اما اگر این حالت تا 2 الی 3 روز بعد برطرف نشد، حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 • بعد از تزریق، اصلا  لب ها را در معرض نور شدید و گرما و آب داغ قرار ندهید.
 • داروهای استروئیدی و ویتامین E بعد از تزریق، تا مدتی ممنوع است. زیرا سبب افزایش تورم و خونریزی می شود.
 • تا یک روز بعد از تزریق، الکل و سیگار و قلیان استفاده نکنید. البته اگر تورم و زخم هنوز بهبود پیدا نکرده، تا چند روز این کار را انجام ندهید.
 • ورزش کردن را دست کم، 1 الی 2 روز بعد از تزریق به تعویق بیندازید.
 • تا 6 ساعت بعد از تزریق به ناحیه ی مورد نظر دست نزنید و بعد با آب و صابون بشویید.
 • تاثیر ژل تا 6 ماه است. در این مدت اصلا با لب های خود بازی نکنید زیرا ژل ها خاصیت جابجایی دارند و تقارن آن ها به هم می خود.

آموزش تزریق ژل : زیبایی و رسیدن به کمال یکی از خواسته هایی است که در بین همه افراد وجود دارد. داشتن یک چهره بدون عیب و نقص و سالم می تواند تاثیر زیادی روی زیبایی و اعتماد به نفس افراد بگذارد. با افزایش سن کم کم روی پوست صورت چین و چروک های مختلفی ظاهر می شود و روند پیری پوست شروع می شود. اما خوشبختانه امروزه روش های متعددی برای درمان و به تعویق انداختن روند پیری وجود دارد. تزریق ژل یا فیلر یکی از پرطرفدارترین کارهایی است که برای جوان سازی پوست و فرم دهی به نواحی مختلف صورت انجام می شود. آموزش تزریق ژل به یکی از آموزش های رایج و پرطرفدار تبدیل شده است. در این آموزش تمام آنچه در خصوص جوانسازی صورت با ژل لازم است آورده شده است.

تزریق ژل چیست؟

یکی از مهمترین مسائلی که حتما باید در مورد آموزش تزریق ژل بدانید این است که ژل یا فیلر چیست و نحوه تزریق آن برای قسمت های مختلف صورت چگونه است؟ ژل یا فیلر یک نوع حجم دهنده و پر کننده پوست است که ترکیبات آن شامل هیالورونیک اسید، هیدروکسیل آپاتیت کلسیم، اسید پل ال لاکتیک، پلی متیل متاکریلات هستند. محبوبیت این محصول بیشتر به این دلیل است که پس از تزریق متقاضی نتایج را می بیند. از نظر نوع ماندگاری فیلر در سه مدل موقت، نیمه دائمی و دائمی وجود دارد. هر کدام از این ژل ها برای نواحی خاصی مناسب هستند.

تزریق ژل چیست؟

تاریخچه ژل و آموزش تزریق ژل

قبل از آموزش تزریق ژل بهتر است با تاریخچه تزریق ژل و بوتاکس مختصرا آشنا شوید. آلن اسکات یک چشم پزشک است که برای اولین بار از بوتولینوم نوع A برای درمان بلفارواسپاسم یا همان اختلال انقباضی پلک استفاده کرد. این کاربرد بوتاکس در سال 1989 توسط FDA یا سازمان غذا و دارو ایالت متحده آمریکا تایید شد.

این پزشک متوجه شد که با درمان اختلال انقباضی پلک، شیارهای عمیق بین دو ابرو هم به طور کامل از بین می روند. در نتیجه در سال 2013 تزريق ژل و بوتاکس برای رفع چین و چروک های اطراف چشم هم مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا قرار گرفت.

در سال 2016 رواج استفاده از ژل و بوتاکس برای جوانسازی پوست بیشتر شد و در چند سال اخیر این روش زیبایی به عنوان بهترین و کم عارضه ترین روش جوانسازی پوست به حساب می آید. در نتیجه این محبوبیت کم کم متقاضیان آموزش تزریق فیلر روز به روز بیشتر شد.

آشنایی با آموزش تزریق ژل

آموزش تزریق ژل یکی از آموزش های پر طرفدار در بین فعالان حوزه زیبایی است. شما می توانید با گذراندن این دوره ها وارد بازار کار شوید. آموزش تزریق ژل و بوتاکس به صورت حضوری و غیر حضوری در آکادمی های معتبری انجام میشود و پس از پایان دوره به شرکت کنندگان مدرک معتبر داده می شود.

آموزش تزریق ژل برای تمام پزشکان زیبایی، سالن های تخصصی و آرایشگران، دستیاران کلینیک های زیبایی، پزشکان و پیراپزشکان و … مناسب است. اموزش ها جامع و تخصصی است و تمام آنچه را که به پوست و زیبایی مربوط است در آن وجود دارد. نحوه تزریق به صورت تئوری و عملی و موضوعات متنوع و تخصصی زیادی در آموزش پشتیبانی می شود.

امروزه برای آموزش تزریق فیلر از تکنیک های مدرنی استفاده می شود. در اموزش تزریق بوتاکس و ژل تمام تکنیک های رایج و کاربردی آموزش داده می شود و فرد پس از پایان دوره تمام مباحث پیش نیاز، پایه و تخصصی را کاملا یاد می گیرد.

آموزش تزریق ژل شامل چه مواردی است؟

آموزش تزریق ژل شامل موارد مهمی است که در زیر به آن ها اشاره میکنیم:

 • مقدمه و تاریخچه تزریق کلی تزریق ژل
 • مقدمه و شرح حال اولیه در تزریق ژل
 • مشکلات و بیماری های پوستی
 • انواع جین و چروک های روی پوست و روش های درمانی مناسب برای هر کدام
 • آناتومی و نواحی تزریق ژل
 • بی حسی موضعی
 • نحوه ترمیم و زمان ترمیم
 • روش های بی‌حسی در تزریق فیلر
 • انواع فیلر و برندهای معتبر و دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا
 • مشخصات فنی انواع ژل ها برای نواحی مختلف تزریق
 • تکنیک‌های رایج و مدرن تزریق فیلر
 • بررسی استاندارد FDA و CE در فیلرها
 • عوارض تزریق فیلر برای نواحی مختلف بدن
 • محدودیت های تزریق فیلر

کاندیدای مناسب برای آموزش تزریق ژل

 • برطرف کردن آنومالی‌های مادرزادی
 • کنتراندیکاسیون‌های تزریق فیلر (ژل)
 • روش‌های نگهداری فیلر و ماندگاری انواع ژل ها
 • مراقبت‌هایقبل و بعد از تزریق ژل
 • انواع فیلرهای ایرانی و خارجی
 • لایه های مختلف پوست و روش های تزریق فیلر در هر قسمت صورت و بدن
 • Intradermal
 • Smas
 • Supra Periosteal
 • عوارض ناشی از تزریق فیلر
 • نحوه تزریق فیلر خط لبخند و خط اخم(انواع مدل های تزریق ژل لب)
 • نحوه تزریق فیلر خطوط عمیق دور چشم
 • نحوه تزریق فیلر حاشیه لب
 • نحوه تزریق فیلر خطوط بالای لب
 • نحوه تزریق ژل انواع گونه
 • نحوه تزریق ژل گودی زیر چشم
 • نحوه تزریق فیلر چانه و زاویه سازی چانه با فیلر
 • بلاک عصبی
 • نحوه تزریق فیلر خط اخم
 • تزریق فیلر خطوط پیشانی
 • تزریق فیلر خطوط عمیق گردن
 • نحوه تزریق فیلر فیلتروم
 • نحوه تزریق فیلر انواع لب
 • نحوه تزریق فکی زاویه فک
 • نحوه تزریق فیلر شقیقه
 • نحوه جوانسازی دست
 • سم بوتولینوم

آموزش تزریق ژل با آموزش تزریق بوتاکس تا حدودی تفاوت دارد. اما سرفصل های این دوره ها تقریبا مشابه است و کارآموز می تواند یک دوره جامع تزریق فیلر و بوتاکس را بگذراند. بوتاکس نام تجاری سم بوتولینوم است که توسط کلستریدیوم بوتولینوم، در محیط کشت با دیالیز و رسوب اسید تولید می شود. تزریق بوتاکس به منظور زیبایی بیشتر در نواحی خطوط اخم بین دو ابرو، خطوط افقی پیشانی، چین و چروک های کنار چشم، چین و چروک های گردن و خطوط خنده انجام می شود. اما در کنار کاربردهای زیبایی از سم بوتولینوم برای کاربردهای درمانی متنوعی هم از قبیل درمان سردرد های مانند میگرن، درمان تعریق زیاد (زیر بغل، کف دست، کف پا)، درمان غیر قرینگی صورت و درمان اسکارهای دردناک استفاده می شود. در واقع بوتاکس بیشتر به منظور پیشگیری از ایجاد خط و خطوط تزریق می شود و برای درمان خط خنده حتما باید از تزریق ژل استفاده کرد.

چین های دینامیک و استاتیک در اموزش تزریق ژل

در آموزش تزریق ژل باید با انواع چین و چروک ها آشنا باشید. از نظر بالینی چین و چروک ها به دو دسته عمیق و سطحی تقسیم بندی می شود. چین و چروک های سطحی با کشیدن پوست ناپدید می شوند. اما چروک های عمیق با کشیدن پوست از بین نمی روند. معروف ترین چین و چروک های صورت دینامیک و استاتیک هستند.

چین های دینامیک و استاتیک در اموزش تزریق ژل

چروک های دینامیک با حرکت صورت ظاهر می شوند. یعنی چروک ها در اثر ابراز احساسات و حرکات تکراری صورت و یا در اثر انقباض عضلات متصل به پوست ایجاد می شوند. این چروک ها بیشتر در نواحی خطوط اخم بین ابروها، خطوط افقی روی پیشانی، خطوط پا کلاغی گوشه خارجی چشم ایجاد می شوند.

اما چروک های استاتیک تقریبا دائمی هستند و بدون انقباض عضلانی و بدون حرکت چهره هم وجود دارند. حتی زمانی که صورت در حالت استراحت است این پروک ها دیده می شود. این چروک ها بیشتر در اثر آسیب های متعددی از قبیل نور خورشید، مصرف دخانیات، سوء تغذیه، ژنتیک و … ایجاد می شوند.

تفاوت چروک و چین

آموزش تزریق ژل تنها به نحوه ی تزریق ژل در نواحی مختلف صورت خلاصه نمی شود. در این آموزش تمام اطلاعات لازم در خصوص انواع چین و چروک و تفاوت های آن ها بیان می شود. چین و چروک تنها به دلیل افزایش سن ایجاد نمی شود بلکه عوامل دیگری از قبیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید، کشیدن سیگار، عوامل موروثی و … باعث ایجاد انواع چین و چروک می شود.

چین و چروک انواع مختلفی دارد و هر کدام بر اثر عوامل خاصی به وجود می آید. چین و چروک در انواع گرانشی، مخلوط، استاتیک، دینامیک و خواب به وجود می آیند. به طور مثال چین های گرانشی بعد از 40 سالگی و معمولا بر اثر افزایش و تاثیر نیروی گرانش بر بدن به وجود می آیند.

مناطق پر خطر برای تزریق ژل

در دوره های مربوط به آموزش تزریق ژل تمام نقاطی که قابلیت تزریق را دارند آموزش داده می شود. به طور کلی تزریق فیلر در دسته آموزش های آرایش و زیبایی است. این روش برای پر کردن چین و چروک های صورت یک روش فوق العاده است. اما سازمان غذا و دارو آمریکا برخی از کاربردهای تزریق فیلر را تایید کرده و برخی دیگر را رد کرده است.

سازمان غذاو داروی ایالت متحده آمریکا آموزش تزریق ژل را برای نواحی مختلف از قبیل حجم دهی لب و چانه، حجم دهی گونه، رفع چین و چروک قسمت های مختلف صورت از قبیل خط شیشانی و خط اخم، خط خنده و خطوط اطراف بینی، اصلاح فرم بینی و چانه، زیباسازی دست ها تایید کرده است. اما کاربردهایی از قبیل افزایش حجم سینه، افزایش حجم باسن، حجم دهی به پاها، تزریق نمودن ژل به داخل استخوان، تزریق به داخل تاندون و عضله و رباط مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا نیست. البته عدم تایید این سازمان به معنی نامناسب بودن و یا پر خطر بودن این روش نیست.

بی حسی تزریق ژل لب

بخشی از آموزش تزریق ژل مربوط به بی حسی موضعی است. در بیشتر اقدامات پزشکی از بی حسی موضعی به صورت موقت و کوتاه مدت استفاده می کنند. برای انجام فیلر برای هر قسمت از صورت باید از بی حسی موضعی استفاده شود تا فرد در حین انجام تزریق بتوانند بدون استرس و آرامش تزریق را تحمل کنند.

موارد موثر در بی حسی تزریق ژل لب:

 • نوع ژل لب
 • غلظت تزریق ژل لب
 • بی حسی مورد استفاده
 • نوع سوزن

با توجه به سن، وزن، آلرژی و شرایط پزشکی فرد از روش های مختلفی برای بی حسی موضعی استفاده میکنند. داروهای بی حسی به صورت تزریقی، اسپری و پماد ارائه می شوند و عوارض چندانی ندارد.

هزینه آموزش تزريق ژل

هزینه اموزش تزریق ژل با توجه به کلینیک مهسا امانی بسیار خوش قیمت است،برای گرفتن قیمت به شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

در آخر باید بگوییم که تزریق ژل برای لب های باریک و نازک، هیچ گونه منعی ندارد. اما افرادی که لب های درشتی  دارند بهتر است فقط به خاطر زیبایی بیشتر، تزریق ژل انجام ندهند. اگر هم کسی اصرار به انجام این تزریق دارد، باید در کلینیک زیبایی و زیر نظر پزشک با تجربه انجام دهد ، پیشنهاد ما کلینیک مهسا امانی هست.

نتیجه گیری

تزریق ژل لب یا فیلر یکی از مهم ترین مواردی می باشد که در زیبایی و بزرگ کردن لب ها به زنان و دخترانی که لب های کوچک و نازک دارند می تواند بسیار موثر باشد و باعث زیبایی لب و صورت خود شوند،قبل از تزریق ژل لب حتما پزشک و متخصص خود را درست انتخاب کنید،یا ارایشگری که آموزش تزریق ژل لب را بطور کامل یاد گرفته باشد،بعد از میکاپ مو،ابرو،مژه، لب ها یکی از موارد اساسی برای زیبایی صورت خانم ها می باشد.

بروزرسانی شده در : جولای 12, 2023 12:43 ب.ظ
مهسا امانی
مهسا امانی
آرایشگر

مهسا هستم ، مدرس تزریق ژل و بوتاکس و کاشت مو و بلفاروپلاستی و تمامی لاین های آرایشگری و زیبایی.

نوشته های مرتبط
8 دیدگاه
اناهیتا

شما اموزش تزریق ژل رو کجای تهران برگزار میکنید؟ و اینکه هنراموز باید ابزار بیاره یا نه؟
ممنونم از کلینیک مهسا امانی

مهسا امانی

سلام اناهیتا جان
با شماره های توی سایت تماس بگیرید

ریحانه

سلام مهسا جون
اموزش تززیق ژل در چه لاین هایی دارید؟

مهسا امانی

متوجه سوالتون نشدم ریحانه جان

ارمیتا

سلام سرفصل های اموزش تزریق ژل لب دقیقا همونایی که نام بردین؟پشتیبانی هم دارید؟

مهسا امانی

سلام ارمیتا جان،بله.
پشتیبانی هم تلفنی و واتسپ هست.

مونا

سلام ، اموزش تزریق ژل لب میتونه برای ما چقدر درامد بیاره؟
اگر اموزش تزریق ژل لب شما انلاین هست میشه بگید چجوری باید ثبت نام کنیم؟
من توی گوگل سرچ میکنم آموزش تزریق ژل لب مهسا امانی همیشه که پست های جدیدتون رو ببینم

مهسا امانی

سلام مونا جان ، ببنید توی اموزش تزریق ژل لب فقط تکنیک یاد میدیم
برای بحث برندینگ و درامد کامل به خودتون وابسته هست
مرسی از شما

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوالی ندارید؟