+989124942856
تهران

آموزش کاشت ابرو

آموزش کاشت ابرو

کاشت ابرو یا آموزش کاشت ابرو یکی از روش های زیباسازی است که امروزه توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. به دلیل حساسیت بسیار زیاد این کاشت و اجرای اسکار باید توسط متخصص با تجربه انجام شود. چرا که اگر حداقل یک مرحله به درستی اجرا نشود در نهایت نتیجه مطلوبی حاصل نخواهد شد. با داشتن مدرک دانشگاهی و کسب مهارت لازم در یادگیری کاشت ابرو می تواند شما را به یک پزشک موفق تبدیل کند. همچنین با شرکت در دوره های آموزشی کاشت ابرو، تجربه خود را دوچندان کنید و از تجربه دیگران در حوزه فعالیت خود استفاده نمایید. با آشنایی از ابزار و تجهیزات مدرن این شاخه از کاشت می توان متدهای مختلفی را پیاده کرد. با شرکت در دوره های آموزش کاشت ابرو با برندها و جدید ترین ابزارهای کار نیز آشنا خواهید شد.

از نکته های بسیار با ارزش که در آموزش کاشت ابرو در کلینیک مهسا امانی یاد خواهید گرفت نحوه طراحی شکل ابرو است. با شرکت در دوره های آموزشی، پیوند طبیعی کاشت ابرو برای شما آموزش داده می شود. یک متخصص کاشت ابرو باید تمام خواسته های مراجعه کننده خود را بشنود و مطابق با نظر و تجربه خود آن را اجرا نماید. باید درباره حالات چهره و نوع ابروی متناسب با آن چهره کاملاً آگاهی داشته باشید تا در طراحی قبل از انجام کاشت با مشکل مواجه نشود.

آموزش کاشت ابرو در ترکیه و استانبول

هر چند آموزش قدم اول برای انجام کاشت ابرو است. اما فقط مسائل تئوری نمی تواند شما را در انجام این عمل زیبایی کمک کند. حتی اگر چندین سال از نظر تئوری خود را غنی کنید به اندازه یک دقیقه فعالیت عملی کارآمد نیست. به عبارت دیگر تا زمانی که به وسیله‌ پانچ و تجهیزات پزشکی نتوانسته باشید فولیکول ها را برداشت نمایید نمی توان گفت که در کاشت ابرو شناخت دارید.

مزیت های آموزش کاشت ابرو

افراد زیادی هستند که در دوره های آموزش کاشت ابرو شرکت می کنند. اما همه آنها از نظر یادگیری مطالب همانند یکدیگر نیستند. شرکت در دوره آموزشی که بتواند بیشترین بازدهی را از آن گرفت از اهمیت بسیاری برخوردار است. سعی نمایید به کلینیک هایی برای آموزش مراجعه کنید که شرایطی را برایتان فراهم کند که طبق اصول و استاندارهای لازم مطالب را یاد بگیرید. همچنین حتماً شرایط آموزش عملی را در راس کار خود قرار دهند تا مطالب تئوری را بتوانید با نظارت یک متخصص پیاده و اجرا کنید.

یادگیری جزئیات در آموزش کاشت ابرو از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر فقط یکی از مطالب مربوطه را به خوبی یاد نگیرید بی شک در پایان کار با مشکل مواجه می شوید و یک فرد متبحر نخواهید شد.

یک فرایند آموزشی موفق تنها به کادر آموزشی بستگی ندارد. البته وجود یک مربی یا پزشک متخصص می تواند تمام شرایط و آموزش های لازم را یاد دهد. اما تنها یک متخصص به تنهایی و بدن داشتن یک مجموعه مجری و امکانات و تجهیزات امکان آموزشی اصولی و درست را ندارد. قبل از شرکت در دوره های آموزشی باید به وسایل و امکانات آموزشی، سابقه و میزان تجربه مدرس و تجربه افراد کارآموز قبلی که در آن کلینیک آموزش دیده اند را ملاک قرار دهید.

فاکتورهای مهم که یک دوره آموزشی ابرو برای شرکت در آن باید داشته باشد

 1. موضوع و سرفصل های آموزشی مطابق با موضوع کاشت ابرو باشد.
 2. بعد از پایان دوره آموزشی مدرک معتبری با مهر وزارت بهداشت ارائه دهد.
 3. تدریس توسط مدرس مجرب و وجود امکانات و فضای آموزشی مناسب.
 4. کلینیک آموزشی باید در مکانی باشد که حداقل یکی از وسایل نقلیه عمومی در نزدیکی آن باشد.
 5. آموزش ها به صورت تئوری و عملی آموزش داده شود.
 6. هزینه برگزاری کلاس ها در حد معقول باشد و در صورت امکان بتوان آن را قسطی نیز پرداخت کرد.
 7. در هنگام انجام جراحی کاشت ابرو کارآموزان بتوانند در جراحی شرکت کنند. چرا که بیشتر با محیط کار زنده و جراحی واقعی آشنا شوند.
 8. تعداد جلسات در حد معقول باشد. نه آنقدر جلسات فشرده باشد که هیچ چیزی را به طور کامل نتوانند آموزش دهند برعکس آنقدر زیاد نباشد که بیشتر وقت شما تلف شود و به دلیل زمان زیاد حوصله تان سر رود.

بعد از برگزاری دوره آموزشی سعی نمایید ارتباط خود را با مدرس مجرب و باتجربه حفظ کنید. تا در صورت نیاز از تجربه ایشان کمک بگیرید.

مراحل آموزش کاشت ابرو

مراحل آموزش کاشت ابرو
مراحل آموزش کاشت ابرو

طراحی ابرو

یکی از مهمترین مرحله قبل از اجرای آموزش کاشت ابرو، طراحی ابرو است. انتخاب مدل ابرو برای اجرای کاشت مو تأثیر بسیاری بر چهره نهایی شما بعد از کاشت خواهد داشت. شاید فکر کنید چرا این کاشت ابرو مطابق با ابروی خود فرد انجام نمی شود و نیاز به طراحی دارد. در واقع هر صورت دارای فرم خاصی است. فرم قرار گرفتن چشم ها، حالت پیشانی در حالت کلی اجزای صورت هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. به همین دلیل قبل از انجام کاشت ابرو لازم است یک متخصص کار بلد طراحی از نتیجه نهایی کار را به تصویر بکشد.

قبل از اینکه تصمیم به طراحی و انتخاب مدل ابرو خود کنید یک متخصص باید ابتدا موارد زیر را در نظر بگیرد تا شما در انتخاب ابروی نهایی پشیمان نشوید.

 • ظرافت چهره صورت در چه حدی است.
 • مطابق با قالب صورت، ابرو انتخاب شود.
 • بررسی ابروی فعلی شما و میزان هماهنگی آن با صورتتان.

مراجعه کنند با تصمیم گیری نهایی خود در کاشت ابرو متخصص را وامی‌دارد که طرحی از ابرو را برای او به نمایش بگذارد. در نتیجه متخصص با کمک گرفتن از نرم افزار های طراحی چون فتوشاپ تصویری از چهره نهایی مراجعه کننده را در اختیار او قرار می دهد. در واقع مراجعه به یک متخصص با تجربه و ماهر در طراحی ابرو که مطابق با فرم و شکل صورت شما باشد می تواند شروعی برای تغییر بزرگی باشد. اگر پزشک بتواند تشخیص دهد مطابق با استانداردهای صورت شما چه ابروی مطابق دارد می توان نسبت به نتیجه کار بسیار خوش‌بین بود.

قرینه سازی ابرو

قبل از انجام جداسازی مو یا آموزش کاشت ابرو متخصصین این حوزه فعالیت، باید شناخت کاملی از قرینه سازی ابرو داشته باشد. چرا که اگر این قرینه سازی به درستی انجام نشود و نتیجه کار آن نخواهد شد که انتظار می رفت. در نهایت انجام اصلاح این اشتباه نیاز به زمانی طولانی و بسیار پر هزینه خواهد بود. داشتن تبحر کافی در حوزه انجام قرینه سازی ابرو دقت کار را بیشتر می کند و نتیجه مطلوبی ناشی می شود.

روش های متعددی برای انجام قرینه کردن ابرو وجود دارد که هر یک از این روش ها نیاز به تجربه و مهارت دارد. قرینه کردن یا همان خط کشی هایی که بر روی صورت انجام می‌شود به کمک ابزارهای مخصوصی صورت می گیرد. گاهی متخصصان این خط کشی ها را به کمک یک نخ و دستمال کاغذی نیز انجام می دهند.

استفاده از خط کش و کولیس در قرینه سازی ابرو

برای طراحی قرینه سازی، در مابین ابرو یک نقطه گذاشته می شود. این نقطه باید از بالا آمدن از وسط بینی تا رسیدن به وسط ابرو قرار گیرد. به دلیل انحراف بینی گذاشتن این نقطه مابین ابرو کمی کار را سخت می کند.

حال به کمک ماژیک های ماندگار آرایشی محدوده قرینه ابرو را مشخص می کنیم.

به کمک خط کش به نحوی که نقطه ای که بین ابرو گذاشتیم روی خط تقارن باشد خط قرینه سازی را رسم می کنیم. این خط برابر با یک و نیم سانت است. اگر اندازه خط بیشتر باشد احتمالاً میزان ابروی بیشتری برداشته شود. در نهایت فاصله بین دو ابرو بیشتر می شود.

حال به میزان ۶ و نیم سانت از محل خط قرینه سازی، تاج ابرو را مشخص می کنیم.

حال به کمک کولیس قله دو ابرو را به یکدیگر وصل می کنیم. اگر قله های ابرو و بلندی ابروها یکی نباشد آن‌ها را مرتب و یک اندازه می کنیم. سپس تاج ابروها را به یکدیگر وصل می کنیم.

برداشت فلپ

در آموزش کاشت ابرو روش های مختلفی را برای این عمل زیبایی آموزش می دهند. برخی از ین روش ها نوپا و برخی دیگر از این روش ها قدیمی تر هستند که چندین سال است از آن‌ها بهره گرفته شده است. هر روش، چه نوین یا قدیمی دارای تکنیک و اصول اجرای خاص خود است. اگر به ریزش موی اندروژنتیک دچار شده اید و میخواهید کاشت ابرو انجام دهید می توان یکی از روش های کاشت را با کمک گرفتن از یک مشاور انجام دهید.

برای نمونه یکی از روش های کاشت مو می توان به جراحی برداشت فلپ اشاره کرد. فلپ یا FLAP به معنی نوار پوستی است که از یک بخش بدن برداشته و در قسمت مورد نظر پیوند داده می شود. روش FLAP فقط در موارد نادری انجام می شود. فرایند انجام این روش به این شکل است که ابتدا قسمت مناسبی از پوست که پر پشت است و از تارهای مناسب مو بهره مند است را برداشته و آن را در قسمت مورد نظر پیوند داده می شود. حتماً پوسته برداشته شده باید حاوی فولیکول های مو باشد. برای افرادی که می خواهند از این روش استفاده کنند باید آگاه باشند با اجرای این روش زخم ناخوشایند و بزرگ در محل پیوند ایجاد می شود. این روش بیشتر برای افرادی که از طاسی مو رنج می برند کاربرد دارد.

کاربرد تجهیزات میکروسکوپ کات در آموزش کاشت ابرو

یکی از تجهیزاتی که در آموزش کاشت ابرو معرفی می شود میکروسکوپ کات است. برای دقت بیشتر و بزرگ نمایی قسمت هایی چون فولیکول مو میکروسکوپ بهترین گزینه است. این ابزار به دلیل داشتن پاور قدرتمند نور در جهت تابش نور در زاویه ای استاندارد در کل فرایند کاشت کاربرد دارد.

تنها نکته ای که در استفاده از این ابزار باید توجه شود استریل بودن آن است. قبل از انجام فرایند جراحی کاشت مو ابزارها باید تمیز گردد و در صورت آسیب دیدگی هر یک، آن را باید تعویض کرد. به عبارت بهتر وجود محیط جراحی استریل شده در نتیجه بهتر کار بسیار مؤثر است. لامپ تعبیه شده در میکروسکوپ به نحوی است که گرما تولید نمی کند به عبارت دیگر نور سرد نیز گفته می شود. وجود لوپ برای اجسامی که نور از آن‌ها عبور نمی کند برای بزرگ نمایی آن‌ها در این دستگاه تعبیه شده است. درجه بزرگ نمایی این تجهیز کاربردی ۲۰۰ برابر است.

قابل توجه است میکروسکوپ مورد استفاده در کاشت مو با سایر میکروسکوپ ها فرق دارد و هر نوعی میکروسکوپی برای عمل کاشت استفاده نمی شود. در اجرای روش های جراحی کاشت مو از جمله فلپ، بدون این ابزار این عمل انجام نمی شود. استفاده از پنس و تیغ جراحی در زیر میکروسکوپ عمل جراحی فلپ را آسان و دقیق تر می کند.

ویژگی های میکروسکوپ کاشت مو به شرح زیر است:

 • LED این محصول به نور سرد مجهز است.
 • دو چشمی بودن این محصول.
 • بزرگنمایی محصول به میزان قابل توجه.
 • میکروسکوپ را می توان تا ۳۶۰ درجه چرخاند.
 • امکان تنظیم ارتفاع به کمک پایه های فلزی
 • داشتن محافظ در هنگام افتادن هد.

نحوه تزریق بی حسی در کاشت ابرو

در آموزش کاشت ابرو نحوه تزریق بی حسی آموزش داده می شود. هر چند برخی ادعا می کنند که کاشت ابرو انجام داده اند اما تزریق بی حسی انجام نشده است این سخن کمی عجیب است. گاهی پزشکان برای جلوگیری از ریزش موی ابرو داروی ماینوکسیدیل را بعد از کاشت مو پیشنهاد می کنند.

در حالت کلی برای تزریق بی حسی سه روش استفاده می شود:

تزریق بی حسی در حالت عمومی

بی حسی عمومی بیشتر در اتاق عمل انجام می شود. در این حالت فرد به صورت کامل بی‌هوش می شود و سطح هوشیار مراجعه کننده به حالت صفر در می آید. این روش در جراحی هایی چون جراحی کاشت ابرو استفاده نمی شود.

تزریق بی حسی در منطقه مشخص

این نوع تزریق بی حسی می توان در سه قسمت بدن تزریق شود:

برای بی هوشی های پایین تنه از تزریق نخاع استفاده می شود.

برای بیهوشی هایی که زمان بی حسی آن مشخص نیست و باید مدام داروی بی حسی تزریق شود روش اپیدورال استفاده می شود.

تزریق بازویی روش سومی است که استفاده می شود اما هر سه روش بی حسی برای کاشت ابرو استفاده نمی شود.

تزریق بی حسی به صورت موضعی

این روش تزریق برای کاشت ابرو استفاده می شود. در این روش به کمک سرنگ داروی آرامش بخش به زیر پوست تزریق می شود. با تزریق داروی بی حسی دردی را حس نخواهید کرد. داروهای بی حسی کاشت ابرو بیشتر آرامش بخش هستند. انتخاب هر یک از این داروها با توجه به شرایط بیمار و تشخیص پزشک صورت می گیرد. این داروهای آرام بخش پس از گذشت مدتی از خود اثر بیهوشی را نشان می دهند. مدت ماندگاری اثر این داروها به مدت ۲ تا چند ساعت همچنان پابرجاست.

آموزش کاشت ابرو به روش FUT

یکی از روش های سنتی برای پر کردن جای خالی ابروهای، ریخته آموزش کاشت ابرو به روش FUT است. در این روش متخصص از قسمت پشت سر مراجعه کننده که بانک مو نام دارد نواری از مو را برداشت می کند. دلیل انتخاب پشت سر این است این قسمت در مقابل طاسی مقاوم است. نوار مو برداشت شده در زیر میکروسکوپ قرار داده می شود و فولیکول های مو را جدا می کند. دلیل جدا کردن فولیکول های مو برای انجام کاشت مو در ابرو انجام می شود. روش برداشت مو در ناحیه بانک مو در FUT با سایر روش ها متفاوت است. چرا که سرعت عمل برداشت مو بیشتر است و نواحی بانک مو بعد از برداشت مو آسیب می بیند و نیاز به مراقبت دارد و دوره درمان این روش نسبت به روش های دیگر طولانی تر است.

اگر از سلامت جسمانی برخوردار هستید دلیلی برای ممانعت از این روش نیست. برای شروع جراحی حتماً آزمایش های از جمله ایدز و هپاتیت و غیره که مربوط به سلامت جسمانی است باید صورت گیرد. بعد از انجام آزمایش های لازم برداشت تار به صورت یک یا دو تار از پشت سر شروع می شود. برداشت مو از تارهای موی که با ابروی فرد شباهت دارد استفاده می شود. در حالت عادی ۱۰۰ تا ۳۵۰ گرافت برای کاشت ابرو نیاز است. عمل برداشت نوار مو با بی هوش کردن موضعی فرد انجام می شود. بعد از بخیه بانک مو هم‌زمان عمل جدا کردن فولیکول ها انجام می شود. عمل جداسازی فولیکول ها توسط میکروسکوپ انجام می شود‌. در جراحی کاشت ابرو جداسازی فولیکول از اهمیت بسیاری برخوردار است. چرا که در صورت آسیب دیدن آن‌ها دیگر مو رشد نخواهد کرد.

بهترین روش کاشت ابرو

در آموزش کاشت ابرو روش های متنوعی را برای کاشت ابرو آموزش می دهند. هر چند بیشتر متقاضیان برای ترمیم موی ابروی خود کاشت به صورت طبیعی را دوست دارند. برای داشتن کاشت ابرو به صورت طبیعی به شرایطی چون سن، وضعیت سلامت جسمانی، جنسیت و مقدار تار موی مورد نیاز بستگی دارد و سبب می شود روش جراحی فرق کند. تفاوت اصلی در روش های کاشت ابرو به نحوه برداشت تارهای موی و کاشت آن‌ها روی ابرو است.

برداشت این مو می تواند به روش برداشت گروهی مو یا برداشت نواری از ناحیه بانک مو انجام شود. موی برداشت شده مطابق با طراحی که قبلاً انجام شده در حالت خواب مو کاشت می شود.

یا پیشرفت فناوری موهای برداشت شده در روش FUT یا در روش نوین ترSUT با کمک گرفتن از دستگاه های پیشرفته برداشت مو انجام می شود. سپس با کمک گرفتن از دستگاه به صورت یکی یکی در ناحیه های ابرو کاشت مو انجام می شود.

امتیاز استفاده از تکنولوژی در کاشت مو، حذف شدن بخیه در هنگام کاشت ابرو است.

جالب است بدانید برای کاشت ابرو فقط فرد می تواند از موی خود استفاده کند و امکان کاشت موی دیگران در کاشت ابروی شخص دیگر وجود ندارد. کاشت ابرو در مقایسه با سایر روش های اصلاح ابرو (بوتاکس) بسیار طبیعی تر و دائمی تر است. همچنین عوارضی که فرد از روش های اصلاح ابرو با آن درگیر می شود کاشت ابرو کاملاً بی خطر است. اما تنها روش طبیعی برای داشتن ابروهای زیبا، پیشگیری از ریزش مو است.

آموزش کاشت ابرو به روش FUE

آموزش کاشت ابرو به روش FUE یک روش نوین و پیشرفته است که متقاضیان زیادی را جذب خود کرده است. برداشت مو در بانک مو و جداسازی فولیکول ها در روش FUE به این شکل است که سلول های فولیکول به صورت رشته ای انجام می شود. سپس برداشت مو به صورت پیوندی انجام می شود. به عبارت دیگر با برداشت مو جراحی کاشت ابرو انجام می شود به نحوی که بعد از کاشت مو ها عمل رشد و نموی مو همچنان ادامه دارد. این روش کاملاً ساده است و نیازی به بخیه، بی هوشی طولانی مدت، جراحی و غیره نیست. دوره نقاهت در روش FUE برابر با هیچ روز است. این روش بیشتر برای افراد زیر مناسب است:

 • افراد حساس که تمایلی به بودن جای زخم ندارند.
 • افرادی که در ناحیه بانک مو پشت سر موی چندانی ندارد. در نتیجه از موی قسمت های دیگر بدن استفاده می شود.
 • افرادی با موهای محکم.
 • برای پوشش جای زخم کاشت FUT قبلی که انجام داده اند.
 • افرادی که علاقمند به مدل های مو کوتاه هستند.

کاشت ابرو به روش FUE صدمه و آسیب کمی به قسمت بانک مو وارد می کند. حتی می توان گفت جراحی آن اصلاً دیده نمی شود تا متوجه شوید جراحی صورت گرفته شده است.

میزان دردهای بعد از حراجی یا بعد از بی تأثیر شدن داروهای بیهوشی بسیار کم است. گاهی متقاضی اصلاً دردی را احساس نمی کند. دوره درمان و بهبودی برای رفتن به حالت عادی زندگی در این روش مدت زمان کوتاهی است. افراد زیادی بوده اند که در فاصله زمان کوتاهی بعد از جراحی مشغول به کار شده اند. امتیاز این روش در استفاده از موهای دیگر اعضای بدن است. زمانی که فرد از موهای کم پشتی بهره مند باشد می توان از موهای دیگر قسمت های بدن برای پیوند کاشت ابرو استفاده کند.

مراحل کاشت ابرو

آموزش کاشت ابرو و مراحل اجرای آن با توجه به شرایط جسمانی، ابروهای متقاضی، چرخه رشد مو و طراحی ابروهای بعد از جراحی با فرآیندهای متفاوتی انجام می شود.

 به طور کلی اولین گام در کاشت ابرو مراجعه به پزشک پوست و مو است. ابتدا بدانید که علت ریزش ابروها یا کم پشت بودن آن چیست. گاهی امکان دارد نیازی به کاشت ابرو نباشد و با مصرف دارو مشکل حل شود.

در همه روش های کاشت ابرو به تعداد ۱۰۰ تا ۳۵۰ و در برخی موارد بیشتر یا کمتر از ناحیه بانک مو، مو برداشت می شود. بانک مو با توجه شرایط بیمار و نوع موی ایشان از ناحیه پشت سر یا بالای گوش مو استخراج می شود. گرافت مو با توجه به روش اجرای جراحی کاشت ابرو به صورت نواری یا به صورت تک تک انجام می شود. سپس در بخش هایی از ابرو که نیاز به ترمیم دارند پیوند یا کاشت ابرو انجام می شود. مدت زمان انجام کاشت ابرو از زمان مراجعه به پزشک تا پیوند تارهای مو زمانی برابر با ۵ ساعت یا یک جلسه مراجعه به پزشک است.

گاهی مراجعه کننده کاشت ابرو از درد ناشی از جراحی کاشت ابرو هراس دارد. در حقیقت کاشت ابرو از گرافت های بسیار ناچیزی استفاده می شود. در نتیجه درد کاشت ابرو نسبت به سایر کاشت موی قسمت های مختلف بدن بسیار کم است. همچنین به دلیل داروهای بی حسی، فرد درد را احساس نمی کند.

قابل توجه است روش کاشت ابرو چون گرافت ها در زاویه خواب ابروی اصلی شخص پیوند میخورد موی کاشت شده هیچ گونه تفاوتی با ابروی اصلی ندارد و قابل تفکیک نیست. از ویژگی بارز این روش رشد موی پیوندی است که افراد زیادی را علاقمند به انجام این جراحی کرده است.

هزینه آموزش کاشت ابرو

آموزش کاشت ابرو یکی از مفید ترین و پردرآمد ترین روش زیبایی است. شخصی که آموزش لازم درباره اسکالپ و کاشت مو و ابرو را یاد می گیرد می تواند در هر کلینیک و مراکز زیبایی مشغول به کار شود.

با افزایش روز به روز جمعیت توجه بیشتر به ظاهر و انجام آراستگی افزایش می یابد. اصلاح صورت و بدن با افزایش جمعیت روز به روز افزایش پیدا کرده است. در نهایت کسب تخصص در حوزه زیبایی بیشتر احساس می شود. به همین خاطر آکادمی های بسیاری تصمیم به برگزاری دوره های آموزشی کردند.

 به دلیل اینکه صورت اولین نقطه مشاهده در روابط اجتماعی است. اصلاح های صورت از جمله کاشت ابرو امروزه بیشتر انجام می شود. دوره های برگزاری آموزش کاشت ابرو با توجه به میزان دامنه آموزشی هزینه آن متفاوت است. نحوه آرایش کلاس و فرایند دوره ها به صورت تئوری و عملی است.

برگزار دوره عملی می تواند میزان تجربه فرد را افزایش دهد. در مقابل هزینه دوره عملی نسبت به دوره تئوری گران تر است. به جرات می توان گفت فقط با حضور در دوره های تئوری فرد تجربه لازم را کسب نخواهد کرد. دوره عملی به فرد این جرات را می دهد که بتواند به صورت مستقل عمل کاشت ابرو را انجام دهد.

موارد زیر نمونه آموزش هایی است که در دوره ها به کارآموزان داده می شود:

 • تاریخچه کاشت
 • آناتومی پوست، مو
 • بررسی چرخه رشد مو
 • تکنیک های کاشت
 • آموزش روش های پیشگیری از ریزش مو
 • روش های کاشت ابرو
 • آموزش های اولیه برای انجام مشاوره مقدماتی در هنگام برخورد با مراجعه کننده
 • خط قرمز هایی که باید رعایت شوند و مواردی که در صورت مشاهده آن در شخص مراجعه کننده نباید کاشت انجام شود
 • شناخت از داروهایی که در این حرفه باید کارآموز بداند و غیره
بروزرسانی شده در : نوامبر 22, 2022 9:55 ب.ظ
مهسا امانی
مهسا امانی
آرایشگر

مهسا هستم ، مدرس تزریق ژل و بوتاکس و کاشت مو و بلفاروپلاستی و تمامی لاین های آرایشگری و زیبایی.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوالی ندارید؟