+989124942856
تهران
ماندگاری تزریق ژل لب

ماندگاری تزریق ژل لب در برخی از موارد موقت است و خیلی زود نیاز به تزریق مجدد خواهد داشت اما در برخی از موارد با توجه به نوع تزریق و نوع ماده ی تزریقی، مدت بیشتری دوام خواهد داشت. اما در هر دو صورت نیاز به تزریق مجدد است.

زیبایی حق طبیعی هر انسانی است. اعضای صورت، همیشه پیش چشم هستند و اولین چیزی است که در ذهن و خاطره ی یک مخاطب، باقی می ماند. اگر یکی از اعضای صورت مشکلی داشته باشد، حتما روی اعتماد بنفس شخص، اثر گذار خواهد بود.

برخی از خانم ها دوست دارند لب های خوش فرم و توپری داشته باشند. به همین خاطر در صدد تزریق ژل هستند تا حجم لب های خود را بیشتر کنند.

شاید بتوان لب های کم حجم را با لوازم آرایش مانند رژ، حجیم تر کرد اما این روش اصلا مناسب نیست و در مواقعی که حتی یک آرایشگر حرفه ای اقدام به انجام چنین کاری کند، باز هم کاملا مشخص است که لب های شخص، ساختگی است. به همین خاطر، تزریق ژل، گزینه ی معقولانه تری است.

اگر در مورد تزریق ژل و آموزش تزریق ژل لب و نکات مهم آن، چیزی نمی دانید، حتما تا انتهای مطلب را بخوانید. ما در این مقاله سعی کرده ایم تا تمامی موارد مهم مربوط به تزریق ژل لب را برای شما بیان کنیم. به همین منظور، چندین پرسش کلیدی و اساسی را مطرح کرده ایم که می توانید پاسخ تک تک آن ها را در خلال این مطلب، دریافت کنید. این سوالات به شرح زیر هستند:

  1. تزریق ژل لب چگونه انجام می شود؟
  2. میزان ماندگاری ژل لب تا چه حدی است و چند وقت یکبار نیاز به تزریق مجدد خواهد داشت؟
  3. چه نکات مراقبتی قبل و بعد از تزریق ژل لب باید مد نظر قرار بگیرد؟
  4. تزریق ژل لب، چه مزیت هایی دارد؟
  5. چه سبک هایی از تزریق ژل لب معروف هستند؟
  6. برندهای مطرح ژل لب در دنیا، کدامند؟

میزان ماندگاری در انواع ژل لب ها

بهتر است قبل از بررسی میزان ماندگاری تزریق ژل لب، بدانیم که ژل لب چیست و تزریق ژل لب چگونه انجام می شود. اصلا این تزریق چه ضرورتی دارد و آیا همه باید این کار را انجام دهند یا خیر.

خانم ها روی صورت و اجزای آن خیلی حساس هستند. لب ها در هنگام صحبت کردن و خندیدن، دائما در مقابل دید مخاطبان قرار دارد و اگر خیلی کوچک باشند، به چشم نمی آیند و ممکن است اعتماد بنفس شخص را کم کنند. به همین منظور در افرادی که به هر دلیلی لب های کوچکی دارند، تزریق ژل لب می تواند گزینه ی خوبی باشد.

برخی از خانم ها یا حتی آقایان هم به دلیل داشتن لب های شکری یا کام شکاف دار، مجبورند جراحی کنند که ممکن است بعدا لب های کوچکی داشته باشند. به همین منظور، تزریق ژل لب برای این افراد هم توصیه می شود.

شاید در ذهن تان این سوال پدید بیاید که ژل لب چیست و چگونه در لب تزریق می شود. اگر بخواهیم خیلی عامیانه و ساده بگوییم، تزریق ژل در لب، به کمک فیلرهای پوستی صورت می گیرد. به طور معمول، هیالورونیک اسید که در بدن به طور طبیعی وجود دارد، به عنوان ژل تزریقی برای لب استفاده می شود که می تواند لب را حجیم کند. در بین انواع فیلرهای پوستی، هیالورونیک اسید نسبت به بقیه بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.

این تزریق باید حتما توسط پزشک زیبایی آشنا به آناتومی بدن انجام شود. آناتومی و شکل لب بالا و پایین با یکدیگر متفاوت است و در نهایت لب یک شخص با دیگری بسیار متفاوت خواهد بود. پس غیر منطقی است که کسی بخواهد با تزریق ژل، لب های خود را شبیه فلان کس کند.

تزریق ژل می تواند نتایج باور نکردنی در درشت کردن لب ها داشته باشد. اما با این حال، این مواد به صورت دائمی نیستند و بعد از گذشت 6 الی 8 ماه، دوباره باید تزریق شوند. البته این مدت بسته به بدن شخص دارد. تزریق ژل در لب می تواند تا 1 سال هم دوام داشته باشد اما این اتفاق معمولا نمی افتد زیرا لب ها دائما در حال حرکت هستند و حرکت ماهیچه سبب جذب زودتر ژل می شود.

تزریق ژل لب بر خلاف بوتاکس که تزریق سم بوتولینوم به عضله می باشد، عوارض خاص و چشمگیری ندارد.

بسیاری از کلینیک های تخصصی در این زمینه، آموزش تزریق ژل لب به هنرجویان خود می دهند که در این بین برخی از این مراکز، حرفه ای عمل می کنند. اما بهتر است هر گونه کار تهاجمی یا نیمه تهاجمی مانند تزریق ژل لب، توسط پزشک متخصص انجام شود و یا دست کم توسط یک پرستار و تکنسین کاربلد و حرفه ای صورت بگیرد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب، بسیار مهم هستند. این مراقبت ها باید حتما انجام شوند وگرنه نمی توان انتظار داشت که تزریق ژل موثر واقع شود. برای مثال، اگر شما ورزشکار حرفه ای باشید و یا عادت به انجام ورزش روزانه و مرتب دارید، نباید روز تزریق و حتی تا 3 روز بعد از آن ورزش انجام دهید. زیرا فعالیت بدنی می تواند سبب جابجایی ژل شده و به بافت لب ها آسیب بزند.

تقارن لب ها بعد از تزریق ژل، بسیار مهم است. پزشک متخصص، تقارن کامل به لب بالا و پایین می دهد . این کار باعث زیباتر شدن لب ها می شود. اگر شما با لب های خود بازی کنید  و به آن ها دست بزنید، احتمال دارد که تقارن آن ها به هم بخورد. در این صورت باید دوباره توسط پزشک، ژل ها خارج شوند و مجددا تزریق شود.

معمولا تاثیر ژل های تزریق شده به درون لب، حدودا 6 ماه و شاید کمی کمتر و کی بیشتر باشد. به هنگام تزریق ژل، باید به این نکته توجه کنید که قرار نیست لب های شما دائما به همین شکل باقی بماند. ژل ها از ماده ای به نام هیالورونیک اسید ساخته شده اند. این مواد در طول زمان، آرام آرام در لب ها جذب شده و وارد جریان خون می شوند. البته بهترین برندها و با کیفیت ترین ژل ها از هیالورونیک اسید ساخته شده اند.

اما دو نکته ی بسیار مهم و حائز اهمیت وجود دارد که شما می توانید با رعایت این دو نکته ی مهم، انتظار ماندگاری بالایی از تزریق ژل لب داشته باشید. این دو مورد، شامل موارد زیر هستند:

بعد از تزریق ژل، تورم و کبودی لب ها تا چند ساعت کاملا طبیعی است. در این مدت اصلا لب ها را با آب و صابون نشویید و به آنها دست نزنید. اگر از کمپرس یخ برای کم کردن تورم استفاده کنید، حتما موثر خواهد بود. و اگر طی 2 الی 3 روز برطرف نشد، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

بعد از تزریق ژل لب، تا 2 الی چند روز اصلا الکل مصرف نکنید و قلیان و سیگار را کنار بگذارید.

مزایای تزریق ژل لب

پوست صورت و سایر قسمت های بدن در اثر گذشت زمان، چروکیده می شود. حتی لب های انسان نیز در دوران میانسالی و پیری، زیبایی و  حجم دار بودن زمان جوانی و نوجوانی را ندارند. با گذشت زمان و پیشرفت روزافزون علم، پزشکان و متخصصان توانستند روش­های بسیار موثری برای رفع چین و چروک­های صورت و بدن پیدا کنند. حتی برای لب ها هم روش هایی مانند تزریق بوتاکس و ژل و چربی، ابداع شد.

این چین و چروک­ها در مردان یک مشکل بود و در زنان هزارو یک مشکل. شاید می­شد مردان را در داشتن خط و خطوط صورت و بدن، قانع کرد ولی خانم­ها را خیر. خانم­ها اصلا دوست ندارند که پیر به نظر برسند. به همین خاطر پزشکان توانستند با دستیابی به بوتاکس و تزریق ژل، این کشف بزرگ علمی را گسترش داده و با ادغام آن در حوزه ی زیبایی، به موفقیت­های چشمگیری برسند. امروزه، آقایان هم به فکر استفاده از روش­های جوان­سازی و تزریق افتاده­اند.

تزریق ژل و بوتاکس می­تواند با پر کردن نواحی خالی یا دارای چین و چروک، آن­ها را از بین ببرد. تزریق با ژل و بوتاکس، توانسته است برای افراد مسن و پا به سن گذاشته، چهره­ای زیبا داشتن را ممکن سازد.

حالا وقت آن رسیده که این دانش پزشکی را گسترش داد و حتی هنرجویان حوزه­ی زیبایی و آرایشگری را به چالش کشید. هنرجویان می توانند تزریق ژل و آخرین متد روز دنیا در حوزه ی زیبایی را زیر نظر پزشکان و متخصصان زیبایی، آموزش ببینند و به صورت حرفه­ای در این زمینه مشغول شوند.

دوره های متعدد آموزش تزریق ژل لب و بوتاکس در داخل و خارج از کشور برگزار می­شوند که صد البته همه ­ی آن­ها کیفیت لازم را نداشته و نمی­توان به همه اعتماد کرد. فقط تعداد خاصی از این دوره ها زیر نظر مربیان آموزشی با تجربه در حال برگزاری است.

برندهای مطرح ژل لب

یکی از دلایل ماندگاری ژل لب می تواند، برند و جنس ژل لب تزریق شده باشد.

این ژل ها در کشورهایی مانند ایران و ژاپن و آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی، ساخته می شوند. بهترین مارک و برند تجاری ژل های لب، برندی است که پایه و اساس تشکیل آن، از هیالورونیک اسید باشد. هیالورونیک اسیدها از باکتری هستند و با چسباندن خود به مولکول های آب درون بافت لب، باعث حجم دار شدن آنها می شوند.

بهترین مارک های ژل لب، دارای این ماده ی ارزشمند هستن.د مارک های معروفی همچون برند ژوویدرم و رستیلن و پرفکتا و ولبلا، تئوسیال، بلترو، استایلج، ژل لب کره ای رووفیل و برخی از برندهای معروف دیگر، همگی دارای هیالورونیک اسید بوده و می توانند به عنوان مارک خوب و معروفی در این زمینه باشند.

این مارک های نام برده شده، جزء برندهای خوب هستند و عوارض خاصی برای لب ها ایجاد نمی کنند. حتی برخی از پزشکان و متخصصان برای آموزش تزریق ژل لب، از این مواد استفاده می کنند. البته آموزش تزریق ژل لب، در دانشگاه و در کلاس های پزشکی مد نظر ماست نه آموزش تزریق ژل لب در آرایشگاه ها که کاری غیر علمی است.

برندهای دیگری از ژل لب در بازار وجود دارد که برخی از آن ها کیفیت خوبی ندارند و از اساس، غیر استاندارد هستند. اگر کلینیک زیبایی خوبی را برای تزریق ژل انتخاب کنید، مطمئنا، از ژل با کیفیت برای شما استفاده خواهند کرد.

سبک های تزریق ژل لب

تزریق ژل انواع مختلف و سبک های خاصی دارد که یک پزشک متخصص زیبایی می تواند تکنیک های خاص و معروفی را روی لب ها اجرا کند. اجرای تکنیک های تزریق ژل بسته به درخواست متقاضی انجام می شود. برخی دوست دارند لب بالا درشت تر از لب پایین باشد. و یا برعکس که البته مرسوم و معمول هم نیست.

چند تکنیک و سبک معروف در تزریق ژل لب وجود دارد که به ذکر آنها می پردازیم. اما مطمئنا تعداد سبک ها بیشتر از این مقدار است. اما این 4 تکنیک، معروف هستند و توسط پزشکان و اساتید، آموزش داده می شوند و خانم ها نیز، بیشتر به دنبال انجام چنین تزریقی روی لب های خود هستند:

ژل لب کلاسیک

در آموزش تزریق ژل لب به سبک کلاسیک و طبیعی، لب ها شکل و فرم طبیعی خود را حفظ خواهند کرد و مناسب افرادی است که نمی خواهند در حجم لب ها تغییر محسوسی ایجاد کنند. در این روش میزان ژل تزریقی کم است.

تزریق ژل عروسکی

در آموزش تزریق ژل لب به عروسکی ، میزان ژل تزریق شده در لب پایین خیلی بیشتر از لب بالایی است تا شکل لب مانند لب باربی شود.

تزریق ژل قلبی

در سبک قلبی، لب ها به شکل قلب در می آیند. این سبک برای افرادی که صورت بیضی دارند، مناسب تر است.

تکنیک ژل لب روسی

در سبک تزریق ژل لب مدل روسی، تزریق ژل به سمت داخل و بیرون لب به شکل عمودی انجام می شود. افرادی که لب های نازک و باریکی دارند با این روش می توانند لب های خود را حجیم کنند. این سبک بسیار معروف است.

روش ها و تکنیک های دیگری نیز وجود دارد. مانند تکنیک لب های پر حجم که میزان ژل زیادی در هر دو لب تزریق می شود. و یا اینکه تکنیک تمرکز روی مرکز لب و همچنین تکنیک یک لب که عمدتا لب بالا فقط تزریق

می شود.

نتیجه گیری

برای داشتن لب های زیبا و حجم دار، می توانید زیر نظر یک متخصص، تزریق ژل لب را انجام دهید. مطمئن باشید اگر لب های شما مشکلی داشته باشند و بیش از حد کم حجم و باریک باشند، راهی جز تزریق برای شما، باقی نخواهد ماند.

بروزرسانی شده در : ژانویه 16, 2023 11:29 ب.ظ
مهسا امانی
مهسا امانی
آرایشگر

مهسا هستم ، مدرس تزریق ژل و بوتاکس و کاشت مو و بلفاروپلاستی و تمامی لاین های آرایشگری و زیبایی.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوالی ندارید؟