+989124942856
تهران
انواع مدل تزریق ژل لب

انواع مدل تزریق ژل لب

تزریق ژل لب یکی از روشهای زیبایی است که  ابتدا ناحیه مورد استفاده برای تزریق ژل باید تمیز و ضدعفونی و سپس محل تزریق ژل با داروی بی حسی موضعی بی حس شود. بعد از انجام این مراحل تزریق ژل به مقدار مشخص به زیر پوست در ناحیه مورد نظر تزریق می شود. برای تزریق ژل باید دقت و تجربه زیادی داشت. زیرا لب یکی از مهمترین اعضای صورت است که کوچکترین بی توجهی و خطا عواقب غیرقابل برگشت برای چهره فرد ایجاد می شود. پزشک متخصص زیبایی باید نقاط مناسب تزریق ژل به لب را مشخص و به وسیله سوزن و سرنگ تزریق فیلر و ژل به لب را انجام دهد،مدل های تزریق ژل لب در سرفصل های آموزش تزریق ژل لب می باشد.

انتخاب بهترین مدل تزریق ژل لب

در تزریق ژل با توجه به محل تزریق و نوع تزریق از انواع مدل های مختلف استفاده می شود. مدل تزریق ژل باید طبیعی باشد و باعث ایجاد حس نرمی و صافی لب ها شود. نوع مدل تزریق ژل باید توسط پزشک متخصص زیبایی انجام شود تا بهترین حالت لب با توجه به فرم صورت برای فرد ایجاد شود. در صورتی که ژل بیشتری به لب پایین تزریق شود، مدل هالیوودی در لب ایجاد می شود. در انتخاب نوع مدل تزریق ژل لب باید به این مورد توجه شود که چه نوع مدلی برای لب فرد مناسب است. در بعضی موارد ممکن است فرد مدلی را انتخاب کند ولی برای لب وی مناسب نباشد. بنابراین بهتر است نوع مدل انتخابی توسط پزشک متخصص زیبایی تعیین شود.

انواع مدل تزریق ژل لب

مدل های انتخابی برای تزریق ژل لب با توجه به نوع فرم لب ها و درخواست فرد انواع مختلفی دارد. برخی از افراد مدل های لب کوچک و بزرگ انتخاب می کنند.  در فرم دهی لب و تزریق ژل لب پزشک متخصص زیبایی باید با توجه به نقطه مناسب برای تزریق ژل و آناتومی صورت بهترین مدل را برای تزریق ژل لب فرد انتخاب کند. پرکاربردترین و پرطرفدارترین مدل های تزریق ژل لب شامل موارد ذیل است:

 • تزریق ژل لب قلبی
 • تزریق ژل لب مدل روسی
 • تزریق ژل لب عروسکی
 • تزریق ژل لب کلاسیک
 • تزریق ژل لب فانتزی
 • تزریق ژل لب چاک دار

تکنیک قلبی

مدل تزریق ژل انواع مختلفی دارد که هر فرد با توجه به نوع فرم صورت و انتخاب پزشک از مدل های مختلفی علاقه به برجسته کردن لب های خود دارند، بهترین انتخاب است. برای مدل قلبی لب ابتدا با تزریق لیدوکائین مدل قلبی را در روی لب بازسازی و سپس اقدام به تزریق ژل در ناحیه مورد نظر میکنند. مدل تزریق ژل لب قلبی بهترین انتخاب برای خانمهایی است که صورت بیضی دارند و باعث ایجاد لبخند زیبا در انها  می شود.

تکنیک تزریق ژل لب قلبی
تکنیک تزریق ژل لب قلبی

تکنیک ژل لب مدل روسی

تزریق ژل لب مدل روسی مدلی است که فرم لب ها شبیه قلب ظریفی  است که حجم لب در مرکز لب بیشتر از قسمت های دیگر لب و برجستگی لب بیشتر به سمت بالا است. از تکنیک عروسک روسی برای  برای تزریق ژل به لب برای ایجاد فرم طبیعی به لب ها استفاده می شود. فرم لب ها در این مدل زیاد برجسته نیست و بیشتر شکل صاف و خوش فرم است. در این مدل تزریق ژل لب از داخل به سمت بیرون لب انجام می شود. مدت زمان تزریق ژل لب عروسک روسی 30 تا 45 دقیقه است. مدت زمان ماندگاری ژل لب عروسک روسی 12 تا 18 ماه و برای ترمیم باید هر 6 ماه به مرکز تزریق ژل لب مراجعه شود.

تزریق ژل لب مدل عروسک روسی
تزریق ژل لب مدل عروسک روسی

تکنیک لب عروسکی

تزریق ژل لب مدل عروسکی شبیه فرم عروسکی است و لب پایین حجم بیشتری نسبت به لب بالا دارد. در این مدل فرم v  شکل لب بالا کاملا تقویت می شود. مدل تزریق ژل لب عروسکی یکی از زیباترین مدل های تزریق ژل لب است که چهره فرد را زیبا و جوان تر می کند.

تزریق ژل لب کلاسیک

تزریق ژل لب کلاسیک یکی از مدل های تزریق ژل است که فرم طبیعی برای لب ایجاد میکند. همچنین این مدل یکی از بهترین انتخاب ها برای تزریق ژل لب است. تکنیک ژل لب کلاسیک برای هر صورتی مناسب است. در مدل کلاسیک حجم لب بالا و پایین تناسب دارد و ظاهر لب ها زیبا و طبیعی است.

تزریق ژل لب کلاسیک
تزریق ژل لب کلاسیک

تزریق ژل لب مدل فانتزی

در مدل تزریق ژل لب فانتزی حجم و فرم لب ها بیشتر غیرطبیعی است. افرادی که از مدل فانتزی در تزریق ژل لب استفاده می کنند، چهره عروسکی دارند.

  مراقبت های بعد از تزریق ژل

تزریق ژل لب مدل سوتی

مدل سوتی در تزریق ژل لب یکی از انواع مدل های تزریق ژل لب است که در این مدل در میان لب فرد فضای خالی ایجاد میشود. تزریق ژل لب مدل سوتی طرفداران خاصی دارد.

تزریق ژل لب پاریسی

مدل پاریسی یکی از مدل های تزریق ژل لب است که در این مدل از فیلر هیالورونیک اسید استفاده و تزریق ژل به روشی تزریق میشود که لب های فرم خاصی داشته باشند. در این مدل پاریسی در حاشیه لب خطوطی وجود دارد که با فیلر پر شده و باعث حجیم شدن لب ها می شود. همچنین به برجستگی عمودی لب ها نیز ژل فیلر تزریق می شود. به قسمت گوشتی لب پایین و بالا نیز ژل تزریق تا لب ها برجسته شود.

تزریق ژل لب مدل چاک دار

تزریق ژل لب مدل چاک دار یکی از مدل های جذاب در تزریق ژل لب است که با تزریق ژل به لب پایین به دو قسمت تقسیم و در وسط لب چاکی ایجاد می شود.

ماندگاری تزریق ژل فیلر

ماندگاری تزریق ژل لب بین 4 تا 8 ماه است. همچنین جلسات ترمیم 8 ماه بعد از تزریق ژل لب نیاز است. زلی که به لب ها تزریق میشود از نوعی اسید هیالورونیک است که این ماده در بدن به صورت طبیعی وجود دارد. اسید هیالورونیک می تواند آب را جذب کند. بنابراین حجم طبیعی لب ها  افزایش می یابد.

نکات قبل از تزریق ژل لب

قبل از تزریق ژل باید نکاتی مورد توجه قرار گیرد که شامل موارد ذیل است:

 1. برای تزریق ژل لب پزشک متخصص و با تجربه پوست و زیبایی انتخاب شود. پزشک متخصص زیبایی انتخاب شود که به فنون و روش های تزریق ژل لب و آناتومی صورت آشنایی کامل داشته باشد،یا کسی که اموزش تزریق ژل را به خوبی درک کرده باشد.
 2. تزریق ژل لب دائمی نیست. مدت ماندگاری ژل لب در حدود 6 تا 8 ماه است. در بعضی موارد ماندگاری ژل لب یک سال نیز دوام دارد. با توجه به خصوصیات هر فرد ماندگاری ژل لب تغییر است. بدن بعضی از افراد ژل زود و در بعضی افراد ژل دیرتر جذب می شود. ماندگاری تزریق ژل لب نسبت به تزریق ژل در نقاط  دیگر بدن کمتر است. زیرا لب حرکت بیشتر داشته و ژل زودتر جذب میشود. بنابراین بعد از تزریق ژل نیاز است که هر 6 ماه ترمیم انجام شود.
 3. تزریق ژل را می توان مرحله به مرحله انجام داد. در صورتی که بخواهید تغییرات به تدریج در لب ها ایجاد شود، تزریق ژل لب باید در دوره های مشخص انجام شود.
 4. تزریق ژل نیاز به استراحت ندارد و می توان بعد از تزریق فعالیت های شغلی و روزانه را انجام داد.
 5. بعد از تزریق ژل لب باید صبور باشید تا ورم رفع شود. در بسیاری از موارد دو یا سه روز بعد از تزریق ژل لب ورم رفع می شود. با قرار دادن کمپرس یخ میزان تورم کاهش می یابد.
 6. احساس طبیعی بعد از تزریق ژل لب: افرادی که تزریق ژل لب انجام می دهند، تصور می کنند که بعد از تزریق به راحتی نمی توانند غذا بخورند. در صورتی که بعد از تزریق ژل لب فرد می تواند به صورت طبیعی غذا بخورد.
 7. در صورتیکه برای جشن یا مهمانی خاصی می خواهید تزریق ژل لب انجام دهید، بهتر است تزریق چند هفته قبل از جشن انجام شود تا در روز جشن شکل لب طبیعی و زیبا باشد.
 8. با تزریق ژل لب متفاوت دیده شوید. تزریق ژل لب را می توان در قسمت های مختلف لب انجام داد  تا فرم لب منحصر به فرد، زیبا و طبیعی شود. قبل از تزریق ژل لب چند نمونه از مدل هایی که دوست دارید تهیه و به پزشک متخصص زیبایی نشان دهید تا با توجه به مدل انتخابی تزریق انجام شود.

FAQ یا سوالات متداول

انواع مدل های تزریق ژل کدامند؟

تزریق ژل لب روسی ، عروسکی ، قلبی ، کلاسیک ، پاریسی

چگونه بهترین مدل تزریق ژل لب را انتخاب کنیم؟

این مورد کاملا سلیقه ای می باشد ، اما متخصص زیبایی کنار شما هست.

بروزرسانی شده در : دسامبر 29, 2022 7:08 ب.ظ
مهسا امانی
مهسا امانی
آرایشگر

مهسا هستم ، مدرس تزریق ژل و بوتاکس و کاشت مو و بلفاروپلاستی و تمامی لاین های آرایشگری و زیبایی.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوالی ندارید؟