+989124942856
تهران
ژل لب مدل عروسکی
 1. تزریق ژل لب مدل عروسکی
 2. ژل لب عروسکی چیست؟
 3. نحوه تزریق ژل لب مدل عروسکی و چگونگی تغییرات لب
 4. انواع فیلر مورد استفاده در تزریق ژل لب عروسکی
 5. تزریق ژل لب عروسکی برای چه صورت هایی مناسب است؟
 6. مقدار تزریق ژل برای مدل عروسکی چقدر است؟
 7. نکته مهم در خصوص تزریق ژل لب عروسکی
 8. مزایا و معایب تزریق ژل لب عروسکی
 9. ماندگاری تزریق ژل لب مدل عروسکی
 10. تفاوت تزریق ژل لب مدل عروسکی با سایر مدل ها
 11. مراحل و روش تزریق ژل لب مدل عروسکی
 12. چه نوع ژلی برای تزریق ژل لب مدل عروسکی مناسب تر است؟
 13. راه های افزایش ماندگاری تزریق ژل لب مدل عروسکی
 14. مراقبت های قبل از تزریق ژل لب مدل عروسکی
 15. مراقبت های بعد از تزریق ژل لب عروسکی
 16. عوارض ایجاد شده به دلیل انجام تزریق در مکان های غیر معتبر
 17. مدت زمان تأثیر تزریق ژل لب در متد عروسکی
 18. هزینه تزریق ژل لب به روش عروسکی چه قدر است؟
 19. آیا تزریق ژل لب مدل عروسکی درد دارد؟
 20. بعد از تزریق ژل لب به روش عروسکی، در چه صورتی باید به پزشک مراجعه کرد
 21. کبودی یا ورم شدید
 22. بروز آلرژی
 23. انسداد عروق
 24. ایجاد توده‌
 25. بروز تب خال

تزریق ژل لب مدل عروسکی

ژل لب مدل عروسکی روشی نوین و مدرن برای تزریق ژل به لب ها است. در این متد شکل لب‌ها به صورت باربی در آمده و سن افراد را چندین سال جوان تر نشان می دهد. در این نوع تزریق ژل حجم زیادی از ژل به قسمت V شکل لب بالا و حجم کمتری نیز به لب پایین تزریق می شود. لازم به ذکر است که گاهی اوقات پزشک متخصص زیبایی با معاینه کامل صورت فرد از سایر روش های تزریق در کنار تزریق مدل باربی استفاده می کند.

البته باید خاطر نشان کرد که جهت ایجاد فرم لب عروسکی بوتاکس در قسمت بالا و اطراف لب ها انجام می شود. در حالی که در تزریق ژل، فیلر به قسمت داخلی لب ها تزریق می ­شود‌. افرادی که خواهان تزریق ژل به لب های خود برای ایجاد مدل عروسکی هستند باید بعد از مدتی اقدام به ترمیم مجدد آن کنند. زیرا برای ثابت کردن حجم ایجاد شده در لب ها این کار لازم و ضروری است.

ژل لب عروسکی چیست؟

ژل لب مدل عروسکی عبارت است از تزریق مقدار معینی فیلر و اسید هیالورونیک به لب ها برای برجسته کردن و پر کردن آن ها تا ظاهری شبیه به لب عروسک در آن ها ایجاد شود. تزریق ژل لب عروسکی روشی کمتر تهاجمی و بسیار سریع است که از دوره نقاهت بسیار اندکی برخوردار است. در فرایند انجام این عمل لب های پایین مقدار کمتری ژل نسبت به لب بالایی دریافت می کند. زیرا تنها در این صورت لب ها حالتی عروسکی به خود می گیرند.

تزریق ژل لب مدل عروسکی یا باربی
تزریق ژل لب مدل عروسکی یا باربی

نحوه تزریق ژل لب مدل عروسکی و چگونگی تغییرات لب

پیش تر نیز عنوان شد که در تزریق ژل لب مدل عروسکی لب پایینی مقدار کمی ژل دریافت می کند که همان مقدار کم نیز به بخش میانی آن تزریق می شود. با این حال مقدار زیادی از ژل به لب بالا و بخش های داخلی آن تزریق می شود. این کار بدان جهت صورت می گیرد که بعد از پایان کار بخش میانی لب بالا حالتی گود و برجسته به خود بگیرد،اگر قصد آموزش تزریق ژل لب دارید حتما به ما اطلاع بدهید.

انواع فیلر مورد استفاده در تزریق ژل لب عروسکی

برای تزریق ژل لب مدل عروسکی از چهار نوع فیلر استفاده می شود که هر چهار نوع از سوی سازمان غذا و دارو مورد تأیید قرار گرفته اند.

 1. ذرات پلی متیل متاکریلات معلق در کُلاژن بوین (گاوی)
 2. اسید پلی ال لاکتیک یا PLLA
 3. اسید هیالورونیک
 4. هیدروکسی آپاتیت کلسیم

تزریق ژل لب عروسکی برای چه صورت هایی مناسب است؟

ژل لب مدل عروسکی بیشتر برای افرادی مناسب است که دارای لب های کم حجم و نسبتاً باریک هستند و از این روش برای خوش فرم کردن و حجیم کردن آن ها استفاده می کنند. نکته بسیار مهمی که در رابطه با این مدل تزریق وجود دارد مناسب بودن آن برای خانم ها است. در این مدل از تزریق، پزشک متخصص لب ها را همانند عروسک باربی حالت می دهد. چنین حالتی هرچند بسیار زیبا و به روز است اما برای هر حالت چهره ای مناسب نیست. این مدل تزریق اغلب مناسب افرادی است که از صورتی ظریف برخوردار هستند. بنابراین لازم است قبل از انتخاب این مدل با پزشک مشورت کرد تا بعد از معاینه و بررسی کامل صورت مدل متناسب با چهره شما را انتخاب کند.

مقدار تزریق ژل برای مدل عروسکی چقدر است؟

نمی توان مقدار تزریق ژل لب مدل عروسکی را به صورت مشخص و معین اعلام کرد. زیرا میزان ژل تزریقی در این متد به عوامل متعددی از جمله حجم طبیعی لب ها، درخواست و سلیقه شخص متقاضی بستگی دارد. با این حال پزشک متخصص بعد از عنوان کردن نظر خود تصمیم نهایی را بر عهده خود فرد می گذارد. زیرا اوست که باید حجم لب های خود را تعیین کند. لازم به ذکر است که اگر شخصی به دنبال زیبایی در چهره خود است باید حجم لب ها را متناسب با چهره خود انتخاب کند. به این معنی که باید فرم بینی، گونه ها و چانه خود را مد نظر قرار دهد.

نکته مهم در خصوص تزریق ژل لب عروسکی

پزشک بعد از تزریق ژل لب مدل عروسکی با استفاده از ماساژ و تکنیک های خاص فرم مخصوص را به لب ها می دهد. واقعیت امر آن است که کیفیت کار پزشک و تجربه او در این مرحله نمایان می شود. به این معنی که اگر حجم و مدل لب ها با فرم چهره سازگار باشد می توان گفت پزشک کار خود را به بهترین شیوه ممکن انجام داده است،نکات بعد از تزریق ژل لب بسیار مهم است.

مزایا و معایب تزریق ژل لب عروسکی

مزایا و معایب ژل لب مدل عروسکی
مزایا و معایب ژل لب مدل عروسکی

تزریق ژل لب مدل عروسکی همانند بسیاری از اعمال پلاستیک و زیبایی که بر روی صورت و بدن انجام می شوند دارای مزایا و معایبی است. مزایای این عمل عبارت‌اند از:

 • التهاب و تورم کمتر با این روش تزریق.
 • تنظیم و کنترل آسان میزان حجم لب ها.
 • تزریق چند مرحله ای جهت اخذ نتیجه مناسب و مطلوب.
 • رفع حالت نامتقارنی در لب های بالا و پایین.
 • رفع حالت نامتقارن در دو طرف لب.
 • برخورداری از ماندگاری بیشتر به نسبت دیگر روش نا.
 • کاهش احتمال وجود آلرژی به ژل در این روش.

در رابطه با معایب تزریق این نوع ژل باید گفت که در صورتی که ژل مورد استفاده بی کیفیت و نامرغوب باشد ممکن است سبب ایجاد عفونت شود. همچنین در صورتی که ژل را به وسیله سرنگ غیر استریل تزریق کنند ممکن است بعد از تزریق ژل، لب ها به شدت متورم، دردناک و ملتهب شوند. از دیگر معایب استفاده از این روش گلوله شدن ژل در بافت لب ها در صورت استفاده از تکنیک های غیر استاندارد است. برخی دیگر از عوارض و معایب تزریق ژل لب عروسکی عبارت‌اند از:

 1. قرمزی بافت لب
 2. ایجاد زخم
 3. عدم تقارن لب‌ها
 4. کبودی و تورم بافت لب
 5. ایجاد حساسیت
 6. بروز آلرژی
 7. قرمزی بافت لب
 8. گلوله شدن ژل لب

ماندگاری تزریق ژل لب مدل عروسکی

ماندگاری و تداوم ژل لب مدل عروسکی به موارد و شرایط متعددی از جمله میزان چربی سوزی بدن، میزان و نحوه فعالیت بدنی فرد، عادت های زندگی و روزمره فرد و سن او بستگی دارد. با این حال این مدل تزریق به طور تقریبی تا یک سال ماندگاری دارد.

تفاوت تزریق ژل لب مدل عروسکی با سایر مدل ها

تنها تفاوت تزریق ژل لب مدل عروسکی با سایر مدل های دیگر(انواع مدل تزریق ژل لب) در میزان ژل تزریق شده و مقدار حجم لب ها است. به غیر از این مورد بخصوص می توان این مدل تزریق لب را همانند سایر روش های تزریق فیلر دانست. به طور کلی تمامی روش های تزریق ژل لب از جمله مدل تزریق ژل چاک دار، قلوه ای و مدل روسی تحت فرایندی خاص و یکسان انجام می گیرند.

مراحل و روش تزریق ژل لب مدل عروسکی

تزریق ژل لب مدل عروسکی دارای مراحل مختلفی است که باید تماماً زیر نظر پزشک متخصص و با نظارت او انجام بگیرند. با این حال لازم به یادآوری است که این متد روشی بسیار ساده و سرپایی است که بدون نیاز به جراحی و ایجاد هر نوع برشی انجام می شود.

همچنین برای جلوگیری از بروز درد در ناحیه لب ها و عدم ناراحتی فرد، لب ها را به کمک بی حسی موضعی بی حس می کنند. سپس پزشک به کمک یک نوع سوزن نازک و مخصوص تزریق فیلر، ژل را به قسمتی از لب یا تمام قسمت های آن تزریق می کند. ژل مورد نظر معمولاً به قسمت قوس وسط لب بالا، لبه‌ لب‌ها و دو گوشه دهان تزریق می‌ شود. فرد متقاضی در طول مدت تزریق هیچ دردی را احساس نمی کند. با این حال ممکن است برخی افراد احساس بسیار ضعیفی از درد را در نواحی لب خود تجربه کنند.

  بهترین برندهای ژل لب

لازم به توضیح است که در مدت تزریق ژل لب مدل عروسکی پزشک از کیسه ای یخی برای کاهش میزان تورم و کبودی در آن ها استفاده می کند. تمامی مراحل انجام گرفته ظرف مدت کوتاهی مابین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه انجام می شود. البته بهتر است پیش از انجام تزریق جلسه مشاوره ای با پزشک ترتیب داد و در آن تمامی سؤالات و ابهامات خود را با او در میان گذاشت.

چه نوع ژلی برای تزریق ژل لب مدل عروسکی مناسب تر است؟

بهترین ژل لب مدل عروسکی ژلی حاوی هیالورونیک است. زیرا این نوع ژل از قابلیت حجم دهی و فرم دهی بالایی به لب ها برخوردار است. تزریق این ژل باعث ایجاد حجم طبیعی در لب ها می شود. همچنین از ماندگاری طولانی تری برخوردار بوده و در کل حالت زیبایی در لب ها ایجاد می کند. علاوه بر موارد ذکر شده ژل های دیگری وجود دارند که می توان برای ایجاد مدل عروسکی در لب ها از آن ها استفاده کرد. ژل رستیلن، بلترو و ژوویدرم از جمله این ژل ها هستند. در صورت انتخاب بهترین نوع ژل علاوه بر داشتن لب هایی زیبا میزان ماندگاری آن نیز در حد بالایی افزایش پیدا می کند. همچنین ژل های باکیفیت هیچ نوع عوارض و ناراحتی جدی ایجاد نمی کنند.

راه های افزایش ماندگاری تزریق ژل لب مدل عروسکی

راهکارهای بسیاری برای بالا بردن ماندگاری ژل لب مدل عروسکی وجود دارند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. با این حال باید دانست میزان ماندگاری و دوام این مدل تزریق در افراد متفاوت است. با موارد بسیار ساده ذیل می توان مدت زمان بیشتری از این ژل بهره‌مند شد.

 1. انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه
 2. داشتن سن مناسب افراد برای تزریق
 3. استفاده از بهترین و مرغوب ترین برند ژل(بهترین برند های ژل لب)
 4. رعایت موارد مراقبتی پیش و بعد از تزریق
 5. انتخاب میزان مناسبی از ژل جهت تزریق به لب

مراقبت های قبل از تزریق ژل لب مدل عروسکی

پیش از مراجعه به کلینیک جهت تزریق ژل لب مدل عروسکی لازم است موارد مراقبتی ذیل را به طور جدی مد نظر قرار داد.

 • انجام معاینات اولیه توسط پزشک جهت حصول اطمینان از عدم حساسیت به داروهای بی حسی.
 • اطمینان از عدم وجود زخم و یا هر نوع افت و تبخال در دهان و لب ها.
 • تمیز و ضد عفونی کردن کامل پوست صورت بخصوص نواحی لب‌ها.
 • عدم استفاده از مواد آرایشی در لب ها.
 • آگاهی از نحوه تزریق ژل و مقدار آن.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب عروسکی

برای کسب نتیجه ای مطلوب از تزریق ژل لب مدل عروسکی لازم است بعد از انجام آن نکات مراقبتی را مورد توجه قرار داد. متأسفانه بسیاری از افراد نسبت به این مسئله بی تفاوت بوده و به دلیل ساده بودن پروسه تزریق توجهی به موارد مراقبتی ندارند. چنین افرادی بعد از انجام تزریق با مشکلات عدیده ای روبه رو شده و نتیجه دلخواه خود را کسب نمی کند. بنابراین لازم است این نکات و موارد را به خوبی و با حساسیت بالا مورد توجه قرار داد. برخی از این نکات عبارت‌اند از:

 • خود دارای از انجام فعالیت های سنگین به مدت ۴۸ الی ۷۲ ساعت.
 • خودداری از کشیدن سیگار به مدت یک هفته.
 • پرهیز از حضور در مکان های گرم مانند سونا و جکوزی.
 • خودداری از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید.
 • عدم استفاده از آب داغ برای شست و شوی صورت و بدن.
 • نوشیدن آب به مقدار زیاد.
 • مراجعه به پزشک در صورت بروز هر نوع درد و ناراحتی در لب ها.
 •  خودداری از مصرف نمک و مواد خوراکی شور مزه به مدت ۲۴ ساعت بعد از تزریق.

عوارض ایجاد شده به دلیل انجام تزریق در مکان های غیر معتبر

مراجعه به مکان های غیر معتبر بزرگ ترین ریسک و اشتباه افراد برای تزریق ژل لب مدل عروسکی است. از آنجا که تزریق در این مدل باید با استفاده از تکنیک های خاص انجام بگیرد چنین مکان های فاقد تکنیک های لازم هستند. در نتیجه ممکن است عوارض و ناراحتی های بسیار جدی و جبران ناپذیری را متوجه افراد کنند. خون ریزی همراه با درد، کبودی و التهاب بیش از اندازه، برهم خوردن نظم لب ها و نامتقارن بودن لب ها از جمله این عوارض هستند.

مدت زمان تأثیر تزریق ژل لب در متد عروسکی

تغییرات و تأثیرات تزریق ژل لب مدل عروسکی از همان دقایق اولیه بعد از تزریق قابل مشاهده هستند. با این حال ممکن است تا سه روز تغییرات اساسی و مد نظر افراد در لب ها محرز نباشد. به‌طور کلی بعد از گذشت سه روز می توان شاهد تغییرات واضح در لب ها بود. البته بعد از رفع کامل کبودی و تورم لب ها نتیجه نهایی قابل روئیت خواهد بود.

هزینه تزریق ژل لب به روش عروسکی چه قدر است؟

ممکن است هزینه تزریق ژل لب مدل عروسکی از یک کلینیک به کلینیکی دیگر متفاوت باشد. با این وجود میزان هزینه این نوع تزریق به مواردی مانند نوع برند ژل، کیفیت، میزان ماندگاری، حق الزحمه پزشک، حجم تزریقی و موقت یا دائمی بودن تزریق بستگی دارد. مورد بسیار مهم در خصوص هزینه تزریق ژل در این مدل آن است که بهتر است به خاطر پرداخت هزینه کم تر از کیفیت ژل چشم پوشی نکرد. زیرا فیلر ها و ژل های ارزان قیمت دارای ساختار و بافتی سفت و منسجم هستند. در نتیجه به خوبی قابل فرم دادن نیستند و بعد از تزریق به شکل گلوله در لب ها ظاهر می شود.

آیا تزریق ژل لب مدل عروسکی درد دارد؟

فرایند تزریق ژل لب عروسکی فرایندی سریع و آسان است. با این حال ممکن است بعضی از افراد دچار اندکی درد و ناراحتی شوند. باید خاطر نشان کرد که چنین حالتی زودگذر و خفیف بوده و به کمک بی حسی موضعی قابل کنترل است. البته باید این نکته مهم را مد نظر قرار داد که تزریق ژل به مقدار بالا قطعاً با درد همراه بوده و این امر اجتناب ناپذیر است.

بعد از تزریق ژل لب به روش عروسکی، در چه صورتی باید به پزشک مراجعه کرد

تزریق ژل لب مدل عروسکی همیشه با اندکی تورم، قرمزی و التهاب همراه است که اغلب موقتی بوده و بعد از دو الی سه روز التیام پیدا کرده و رفع می شوند. اما گاهی اوقات حالت هایی در افراد بروز می کنند که لازم است در صورت مشاهده فوراً به پزشک مراجعه کرد. این حالت ها به قرار ذیل می باشند.

کبودی یا ورم شدید

در صورتی که کبودی یا تورم شدید باشد و بیشتر از یک هفته به طول بیانجامد.

بروز آلرژی

هرچند چنین حالتی کمتر بروز پیدا می کند. با این حال دچار شدن افراد به آن دور از انتظار نیست.

انسداد عروق

گاهی چنین حالتی به دلیل تزریق ژل به یک سرخرگ یا تزریق به نواحی نزدیک آن به وجود می آید. در نتیجه سبب عدم خون رسانی به بافت لب می شود. در این حالت فرد به شدت احساس درد کرده و پوست او دچار تغییر رنگ می شود.

ایجاد توده‌

توده همان ناهمواری های ایجاد شده در لب ها است که معمولاً به وسیله ماساژ و یا تزریق دارویی به نام هیالورونیداز رفع می شود. البته در صورت شدت این عارضه پزشک با انجام عمل جراحی اقدام به برداشتن آن می کند.

بروز تب خال

بروز تبخال بعد از تزریق ژل معمولاً در افرادی که پیش تر به آن دچار می شوند بیشتر دیده می شود. از آنجا که برای درمان تبخال باید از داروی ضد ویروس استفاده کرد در صورت ایجاد آن در لب باید فوراً به پزشک مراجعه کرد.

نتیجه گیری

تزریق ژل لب مدل عروسکی یکی از راه های زیبا و برجسته کردن لب ها است که بسیار مورد توجه افراد بخصوص خانم های جوان قرار گرفته است. این مدل در صورتی که به درستی انتخاب و در لب ها اجرا شود باعث شادابی و جوانی چهره می شود. بنابراین توصیه می شود برای اجرای آن به پزشک متخصص و با تجربه مراجعه شود.

بروزرسانی شده در : دسامبر 29, 2022 6:58 ب.ظ
مهسا امانی
مهسا امانی
آرایشگر

مهسا هستم ، مدرس تزریق ژل و بوتاکس و کاشت مو و بلفاروپلاستی و تمامی لاین های آرایشگری و زیبایی.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوالی ندارید؟